Günün İlk 20 Dakikasının Başarıya Katkısı!

sıla ayvalık konseri

Sabahları uyanınca güne nasıl başlanırsa o şekilde gittiğini biliriz. Sabahları kişiler kendilerini doğru motive ederlerse bu aynı zamanda bilinçaltına da yollanacak bir sinyal olduğundan o günü yüksek enerjiyle geçirmek mümkündür.

Günlük Ritüellerden Vazgeçmemek

Her sabah uyandıktan sonra rutin olarak aynı şeyleri yapmak daha çok iş yapabilmeyi de beraberinde getirir. Günlük ritüellerden vazgeçmemek tembellikten de uzaklaştırır. Sabah uyandığınız saat kaç olursa olsun yapmanız gerekenleri bilir ve her sabah aksatmadan uygularsanız gün içinde yakalayacağınız enerjinin iş hayatında başarı konusuna katkısı da büyük olacaktır.

Bilim adamları beyin ve vücut arasında bir koordinasyon olduğunu, sabahın ilk saatlerinde insan beyninin hızlı çalıştığını ispatlamış ve bu sürece “bilinçaltı zihninin geçişi” adını vermişlerdir. Sabahları beynin bu hızından faydalanmak, güne yayılmasını sağlamak ve dolayısıyla iş hayatında başarılı olmak için yapılması gereken bazı şeyler vardır.

Saatin Alarmını Ertelememek

Sabah çalan saatin alarmını ertelemek beynin hızını ertelemek ve yararlanmamak anlamına gelir. Çalan ilk alarmda kalkmak için kendinizi şartlandırın.

Sabah uyanınca yatağınızı toplamak size kendinizi daha düzenli hissettirir. Bunu alışkanlık edinirseniz iş yerinizdeki düzensizlikle ilgili sorunlarınıza karşı bilinçaltınızı yönlendirmiş olursunuz.

Motivasyonun Başarıdaki Etkisi

Erken saatlerde beynimizin hızlı çalıştığı için bu zamanlarda bütün günü gözden geçirmek o günle ilgili planları da hızlıca yapabilmenizi sağlar. Sadece günü değil önünüzdeki haftanın planını bile yapabilirsiniz.

İş hayatında başarı elde etmek kolay değildir. Gerekli pek çok niteliğin yanında kişisel olarak motivasyon iş yaşamı için önemlidir. Sabah erken saatlerde aynanın karşısına geçip bugünün harika bir gün olacağını kendi kendinize söyleyin ve gülümseyin.

Sabah Sporunu Alışkanlık Edinin

Sabah erken saatlerde kalkmak ve spor yapmak için zaman ayırmak hem fiziksel, hem de ruhsal açıdan yararlıdır. Sağlıklı yaşamın gereklerinden olan spor sabahları yapılırsa o günün zinde ve enerjik geçmesi sağlanır. açık havada yapılacak kısa yürüyüşler sabah sporu için idealdir. Ancak buna vakit yoksa evinizde yapacağınız bazı basit hareketlerle hem bedeninizin, hem de ruhunuzun güne güzel başlamasını sağlayabilirsiniz.