iPhone XI Mavi Renk Seçeneği İle Karşımıza Çıkacak!

iPhone tutkunlarının uzun zamandır merakla beklediği yeni modeli XI, bilgi sızıntılarına konu olmaya devam ediyor. Sızdırılan son bilgiler ile beraber Apple amiral gemisi olan iPhone XI’in renk ve özellikleri gün yüzüne çıktı.

Apple tarafından Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 11 hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Hatırlayacak olursak Apple’ın yakın zamanda piyasaya sürecek olduğu iPhone XI Max modelinin sahip olduğu özellikler hakkında bazı teknik özellikler gözler önüne serilmişti.

Tanıtımına Daha 8 Ay Olmasına Rağmen Ajanlar Çalışmalara Erkenden Başladı

İphone 11’in lansmanına daha 8 ay olmasına rağmen, bilgi sızıntıları beklenenden daha önce yapılmaya başlandı. Daha önce yapılan sızıntılarda, cihazda 3 kamera kurulumuna yer verildiği bilgisi sızdırılmıştı. Bunun ile beraber iPhone 11’in 5W kablosuz şarj desteğine, 4 bin mAh bataryaya ve 120Hz OLED ekrana sahip olunacağı da ifade edilmişti.

Dün ise, Apple’a yakın kaynaklar tarafından yapılan bilgi sızıntılarına göre, Apple’ın amiral gemisi olmaya hazırlanan iPhone 11’in teknik özellikleri ve renk alternatifleri ortaya çıktı.

İphone 11 Bu Kez Mavi Renk Seçeneğiyle Dikkat Çekiyor…

Elde edilen bilgi ve sızdırılan görsellere göre, iPhone 2019 modelleri, diğer pek çok modelde olduğu üzere uzay grisi, gümüş ve altın renk seçenekleri ile kullanıcılarına sunulacak. Bu renklerin yanı sıra bu cihazda ayrıca mavi renk seçeneğine de yer verilecek.

3 Temel İphone Model ile Karşımıza Çıkacak!

Öte yandan elde edilen bilgilere göre bu özelliklerinin yanı sıra, 4 bin mAh boyutundaki bataryası ile karşımıza çıkan iPhone 11, ayrıca USB Type – C desteğine de ev sahipliği yapıyor. Ekran boyutlarında ise 2019 yılında herhangi bir değişiklik düşünmeyen Apple, 5.8, 6.1 ve 6.5 inç büyüklüklerinde 3 farklı boyuttaki iPhone modeli ile karşılama yapacak.

Tüm bunların yanı sıra şirkete yakın kaynakların sızdırmış olduğu bilgilerde bir diğer önemli ayrıntı ise, yeni nesil iPhone modellerinin kesinlik kazanmış olması. Cihaz hakkında paylaşılan son bilgilere göre, iPhone 11 kullanıcısını, LG V 40 modelinden de bilinen yatay biçimde konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu bulunuyor.

Gelen Tepkiler Yüzünden Tasarımı Değiştirildi

Hatırlayacak olursak, geçtiğimiz günlerde de sızıntılara konu olan iPhone 11 hakkında, Huawei Mate 20’deki gibi bir kamera kurulumu yapılmış olacağı ifade edilmişti. Fakat pek çok kullanıcısının bu tasarıma olumsuz tepki göstermesinden dolayı, tasarımını yeniden gözden geçirmeye karar veren Apple, son bilgi sızıntıları sayesinde bu tasarımından vazgeçmiş gibi görünüyor.

İPhone 11’i Gözleyenler Eylül’ü Bekleyecek

Tabii ki Apple’ın amiral gemisi iPhone 11 hakkında sızdırılan bilgilerin şimdilik yalnızca birere iddia olduğunu göz önünde bulundurmakta fayda var. Bu nedenle on binlerce İphone tutkununun, yeni nesil cihazı hakkında detaylı ve resmi bilgi paylaşımları için Eylül ayını beklemesi gerekecek gibi görünüyor.