Skypte Yeni Güncellemeler! Neler Değişti?

Skype, kullanıcılarına büyük avantaj sağlayan yepyeni bir güncellemeye imza attı. Şirket tarafından geliştiren bu yeni özellikler sayesinde artık uygulama üzerinden hem daha eğlenceli anlık mesajlaşmalar gerçekleştirebilecek, hem de OneDrive aracılığı ile pek çok dosya gönderip alabileceksiniz.

En Çok Güncelleme Yapan Microsoft Uygulamalarının Başında Skype Geliyor!

Günümüzde çoğunlukla en fazla güncellenen aplikasyonların büyük bir bölümü; Microsoft uygulamalarından meydana geliyor. Skype gibi gerek iş hayatında, gerekse sosyal hayatta sıklıkla tercih edilebilecek Microsoft aplikasyonları; abonelik rakamlarını en üst seviyelerde tutabilmek adına düzenli bir şekilde güncellemelerde bulunuyor.

En Son Güncelleme Skype’ta Artık Neler Yapılabilecek?

Skype’a yönelik pek çok güncelleme gerçekleştirilse de, yapılan en son güncelleme ile beraber aplikasyona getirilen en yeni özelliklerde dikkat çeken bölüm; mesajlaşma bölümü olmuş gibi görünüyor. Çünkü anlık mesajlaşma bölümüne kazandırılan bu yeni özellikler sayesinde kullanıcılar bir taraftan rehberini aktif bir şekilde kullanabilirken, diğer taraftan da çeşitli mesajlaşma butonlarını tercih edebiliyor. Bunun ile beraber artık Skype’ta daha verimli ve kontrollü olarak veri alış – verişinde bulunulabiliyor.

Kullanıcılar Bu Alanda Tamamen Özgürlüğünü Eline Alabilecek!

Aplikasyonun en son güncellemesi ile beraber kullanıcılar açısından uygulama üzerinde en çok dikkat çeken özellikler ise; kişileri özelleştirip daha çok kontrol sağlayabilme, OneDrive özelliği sayesinde pek çok dosyaya daha verimli bir şekilde gönderip alabilme, Skype simgesine dokunulması sayesinde daha hızlı bir şekilde arama gerçekleştirebilme ve arkadaş panelinde yer alan kişilere telefon numarası ekleyebilme gibi özellikler oldu. Skype’ta yapılan bu son güncellemenin ardından kullanıcılar mesajlar bölümünde “+” işaretini görmeye başlayacak. Bu işarete dokunulmasının ardından artık daha kolay bir şekilde karşı taraf ile dosya paylaşımı yapılabilecek. Kullanıcılar bu alanda özgürlüğünü tamamen eline alabilirken, diledikleri dosyaları karşı tarafa yükleyebilecek.

Peki, Kullanıcısına Çeşitli Avantaj ve Kolaylık Sağlayan Skype Nedir?

Microsoft’un bir parçası olarak tanınan Skype, dünyanın internet aracılığı iletişime geçmesine ve anlık olarak sohbet etmesine imkan sağlayan bir yazılım olarak bilinmektedir. Dünya genelince milyonlarca kullanıcı, kişisel ya da işletme olarak ücretsiz bir şekilde görüntülü ve sesli çağrının yanı sıra grup çağrıları yapabilirken, ayrıca anlık mesajlaşma ve dosya alış – verişinde bulunabilmek adına bu Microsoft uygulamasını tercih ediyor. Üstelik bu uygulama, ister cep telefonundan, ister bilgisayardan, isterse tabletlerden rahatlıkla kullanılabiliyor.

Skype, Tüm Ekosistemi Kendi Çatısı Altında Toplayabiliyor…

Kullanımında olduğu üzere indirim ve kurulumu da tamamen ücretsiz olan bu önemli aplikasyon, özellikle iş dünyası tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bu uygulama aynı zamanda, bütün çalışanların, ortakların ve müşterilerin yer aldığı bir ekosistemi tek çatı altında toplayarak, onlarca, hatta yüzlerce kişinin işbirliği içerisinde çalışabilmesi anlamına da geliyor.

Günümüzde milyonlarda kişi Skype’ı çeşitli amaçlarla kullanıyor. Üstelik kullanımı da oldukça basit olan bu uygulama, dünyanın bir ucunda olan kullanıcısını, diğer bir ucunda olan kullanıcısına yaklaştırıyor ve kişileri nerede olurlarsa olsunlar sevdikleri ile bir araya getirerek, deneyimlerini paylaşma imkanı sağlıyor.