Kış Aylarında Yaz Tatili Yapabileceğiniz 17 Ülke

Kış aylarındaki soğuk hava atmosferinden kurtulup sımsıcak bir yerde güneşin keyfini sürmek isteyenlerden misiniz? O zaman iklim farklılıklarının avantajı ile kış aylarında yaz tatili yapmanızı mümkün kılacak olan 17 ülke alternatifimize göz atmak size de iyi gelecek!

Ülkemizde 4 mevsimin yaşanması bulunması çok zor bir nimet. Ancak bazı zamanlarda kış aylarındaki soğukluğunu, içimizdeki o çocuk bir türlü kabul etmek istemiyor. O deli dolu, hareketli çırpınışları ile güneşin ve denizin keyfini sürmeye can atabiliyoruz.

Kış aylarında tatili yapmayı mümkün kılan bu ülkelerin, kış aylarında evlenenlerin de oldukça ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Çoğu gelin, gelinlikleri ile kumsallarda gezmek ve kumların üzerine yazdığı notlar ile fotoğraf çekilmek ister. Kış ayında evlenip yaz havasının hissedildiği bir ülkede balayı fikrini uygulamaya sokabilirsiniz. Unutmayalım ki insanoğlu isterse, olmaz diye bir şey yoktur. Kış ayında yaz tatili mi yapmak istiyorsanız? İşte, size aradığınız çözümü sunmaya hazır olan ülkeler!

1. Kış Aylarında Tatili Yapabileceğiniz 10 Kuzey Yarım Küre Ülkesi

Ülkemizin fiziki konumu sebebi ile Aralık ile Şubat aylarında yaşanan kış mevsimi, ekvatorun kuzeyi için geçerli olan bir durum. Aynı tarihler için güney yarım küreye bakıldığında yaz mevsimi sürmektedir. Ama yine de ekvatorun kuzey yarım küresinde yer almasına rağmen Türkiye’nin en soğuk gününde dahi yaz mevsimini yaşayan ülkeler de var. Genellikle tropik ada ülkelerinden oluşan bu ülkeleri, dört mevsim tatil yapabilme şansınızın olduğu joker tatil alanları olarak düşünebilirsiniz.

Kışın size yaz tatili yaşatabilme konusunda oldukça iddialı olan tam 10 tane kuzey yarım küre ülkesi listeleyebiliriz. Dominik Cumhuriyeti, Küba, Tayland, Maldivler, Dubai, Barbados, Kamboçya, Hindistan, Gambiya ve Cape Verde.

Hangi ülkenin vize isteyip istemediği konusunda bir endişeye sahipseniz ‘Vizesiz Gidilebilen 9 Ülke’ başlıklı yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

2. Kış Aylarında Yaz Tatili Yapabileceğiniz 7 Güney Yarım Küre Ülkesi

Ekvator hayali bir çizgiden ibaret olabilir. Ancak böldüğü iki farklı yarım küre, gerçekten de bambaşka hava şartlarına sahip. Dünyayı tam ortasından ikiye ayıran bu çizginin altında kalan güney yarım küre de bize kış aylarında yaz tatili yaşatmak konusunda mükemmel bir çözüm yolu olacaktır. Kuzeyde yar alan ülkeler bembeyaz bir ortama bürünmüşken, güneydeki ülkeler güneşin en sıcak halini yaşıyor. Kasım ayından başlayıp Mart ayının sonuna kadar hayalinizdeki mükemmel bir yaz tatilini yaşamanız konusunda size yardımcı olacak olan güney yarım kürede tercih etmek isteyeceğiniz tam 7 ülkeyi sizler için bulduk.

Türkiye’de kış ayı içerisinde olabilirsiniz. Ruhunuzun sıcaklığı bu soğuk havayı kaldıramıyor olabilir O zaman ülkemizdeki en soğuk günlerde dahi size yaz tatili yaşatabilecek olan tam 7 tane güney yarım küre ülkesi fikri verebiliriz. Seyşeller, Brezilya, Avusturalya, Arjantin, Madagaskar, Yeni Zelanda ve Peru… Her biri aradığınız o yaz tatili imkanını sizlere sunmaya hazır.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.