Kişisel Gelişiminizi Bir Adım İleriye Taşıyacak Olan Film Listesi!

Hem mesleki hem de kişisel yaşamda kişisel gelişim önemli bir yer taşır. İnsan kendisini geliştirdiği müddetçe, kendi yolunda ve hedeflerinde ilerleyebilmektedir. Bunun için kitaplar okunabilir, filmler izlenebilir, sinemaya gidilebilir, gazete okunabilir ya da maceraya atılabilir yeni yerler keşfedebilirsiniz. Kişisel gelişim, aradığınız alanda kendinizi bulmak için deneyim elde ettiğiniz ya da ilham aldığınız her şeyi kapsamaktadır. 

Genel olarak hayatınız için ya da sağlığınız, dış görünümünüz, zenginliğiniz ya da iş hayatındaki konumunuz için kişisel gelişim seviyenizi arttırmak isteyebilirsiniz. Kişisel gelişiminize önem vermek daha yaratıcı ve faydalı bir birey olmanızı sağlarken aynı zamanda hayatınızı düzene sokmanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Bir nevi, hayatınızın rayında gitmesini sağlayacaktır. Adeta bir film tutkunuyum diyorsanız, film izleyerek de kişisel gelişiminizi arttırabilirsiniz. İşte kişisel gelişiminizi bir adım öteye taşıyacak olan 7 film! 

  • Minimalism 

Minimalist yaşam tarzı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerin başında yer alır. İzlendiğinde kendinizi bir Amerikan rüyasında hissedebilirsiniz fakat uzun süredir toplumun içerisinde yer alan sorunların çözümünde “minimalist yaşam tarzı” kullanılmaktadır. Bu yaşam tarzı, maddi unsurların insan yaşamını ne boyutta etkilediğini bizlere anlatmaktadır. 

  • The Greatest Showman 

Sürekli olarak hangi konumda ve nerede olduğunuzu insanlara yansıtmak ve bunu nasıl belli edeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, izlenecek filmler listenize eklemelisiniz. Kendi kendinizi nasıl eleştireceğinizi öğrenmek ve bir ilham kaynağı nasıl olunur sorusunun cevabını bulmak isteyenler için iyi bir tercihtir. 

  • Happy 

Hayatta nasıl mutlu olacağını bilmeyenlere önerilen “Happy”, bilimsel olarak mutluluğu ve içsel huzuru nasıl yakalayacağınızı sizlere anlatan filmlerden biridir. İnsan kendisiyle de mutlu olabilir. Üstelik bunu tek başınıza yapabilirsiniz.  

  • Private Life

Herkesin etrafındaki insanlarla paylaşmaktan korktuğu mücadeleleri, gizlediği yönleri, arzuları, hayalleri ve endişeleri vardır. Kendinizi bu alanda yalnız hissediyor ve kimsenin sizi anlamadığını düşünüyor olabilirsiniz. Eğer böyle bir düşünceniz varsa size yalnız olmadığınızı gösterecek filmlerden biridir.  

  • Bird Box 

Bird Box, mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biridir. Dürüst olmanın ne demek olduğunu anlamak ve hayatınıza dair derin anlam taşıyan anıları keşfetmek için izleyebileceğiniz, içgüdülerinizi, güveninizi, inançlarınızı ve korkularınızı öğrenebileceğiniz, sizi siz yapan şeyleri anlamanızı sağlayacak filmlerin başında gelir. 

  • The 15:17 to Paris 

Gerçek hayatta hepimiz birer kahramanız. Pencereden kaçan bir kediyi kurtardığımızda, karşıdan karşıya geçmesine yardım ettiğimiz yaşlı bir insanda, hırsızlığa engel olduğumuzda üzerimize düşen kahramanlık görevini yerine getirmiş oluruz. Peki, bizim hayatımızın kahramanı da kendimiz miyiz? Bunu anlamak için izleyebileceğiniz kişisel gelişim filmi arıyorsanız The 15:17 to Paris, en iyi filmlerdendir. 

  • Fittest on Earth 

Belgesel tadında olan film, dünyadaki CrossFit yarışlarını anlatmaktadır. Filmin amacı yarışların nasıl gerçekleştiğini anlatmak değil, daima çabalayan ve pes etmeyen kişilerin hayatta ve yarışmada kazanan taraf olduğunu göstermektir.  

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.