Nokia’dan Büyük Atak! 5 Kameralı Telefon Yolda!

Görünüşe göre pek çok akıllı cep telefonu üreticisi tarafından, 24 Şubat’ta Barcelona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi için yeni şeyler planlıyor. Nokia’da bu üreticiler arasında yer alacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde Samsung, LG ve Sony gibi akıllı telefon üreticileri tarafından, çıkaracak oldukları Galaxy S10, LG G8 ve Xperia XZ4 modelleri hakkında açıklamalar yapılmıştı. Yeni bir haber Nokia’dan geldi.

Lansman Tarihi Kesinleşmiş Oldu!

Nokia, günler öncesinde yapmış olduğu bir açıklamasında Mobil Dünya Kongresi’ne katılacağını ve burada bir etkinlik düzenleyeceğini belirtmişti. Fakat bu açıklamasında şirket, düzenleyeceği etkinliğin planı ya da Nokia 9 modelini hangi tarihte lanse edeceği hakkında herhangi bir bilgiye yer vermemişti. Şimdilerde ise şirket tarafından yayınlanan resmi bir tanıtım afişi ile beraber, şirketin 24 Şubat Mobil Dünya Kongresi’nde Nokia 9 modelinin lansmanını gerçekleştireceği kesinleşmiş oldu.

Ne Yazık Ki Nokia’nın Amiral Gemisi İçin 24 Şubat’ı Beklemek Zorunda Kalacağız…

İlginç bir tasarım olan ve daha önce görülmemiş 5 objektifli kameraya sahip olan Nokia 9 hakkında ne yazık ki pek bir bilgi bulunmuyor. Bu nedenle Nokia hayranları ve teknoloji tutkunları 24 Şubat Mobil Dünya Kongresi’ni beklemek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Nokia, Kongrede Başka Modeller de Mi Tanıtacak?

Öte yandan elde edilen bilgilere göre, pek çok kesim tarafından Nokia’nın bu amiral gemisinin yanı sıra başka yeni modellerin tanıtımını gerçekleştirmesi de bekleniyor. Nokia 8.1 Plus ve Nokia 1 Plus’ın, o kongrede Nokia 9 PureView’in yanında yer alacağı öngörülüyor.

Nokia’nın daha önce görülmemiş bu tasarımı 9 PureView hakkında daha önce sızdırılan pek çok haber olmuştu. Bunun ile beraber ilk tanıtım görüntüleri de yayınlanan bu yeni modelin en dikkat çeki yönü ise 5 kameraya sahip olması. Bu kameraların ne gibi işlevlere sahip olacağı hakkında net bir bilgi olmasa da, yine de pek çok teknoloji tutkununu heyecanlandırmaya yetiyor.

Nokia 9 Kullanıcıları, En Yeni Android Güncellemeleri En Önce Alacak

Pek çok özelliğe ev sahipliği yapacak olan Nokia 9 PureView, ekrana gömülü bir parmak izi okuyucusu ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Ayrıca 18:9 oranında 5.99 inç büyüklüğünde bir ekran tasarımı bulunan bu model, Android One programına dahil olan en iyi cihazlardan biri olacak. Bu sebeple Nokia 9’a sahip olan kişiler, 2 yıl boyunca en yeni android güncellemelerine en önce sahip olabilme imkanı elde etmiş olacak.

Bu Telefonda Kablosuz Şarj Desteği de Bulunacak

Nokia 9 PureView, tüm bunların yanı sıra kablosuz şarj desteği ile gelecek. Snapdragon 845 işletim sistemi ile donatılacak olan Nokia’nın amiral gemisi, ayrıca 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafızaya da sahip olacak. Oldukça geniş kitleler tarafından merakla beklenen bu yeni cihazın, 24 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan Mobil Dünya Kongresi’ndeki tanıtımının ardından satışa çıkarılması bekleniyor.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.