Instagram’ın Yeni Fotoğraf Paylaşma Özelliği

Eskiden herkes tarafından en çok kullanılan uygulama Facebook’tu. Facebook’un yerini zamanla Twitter, Twitter’ın yerini ise Instagram aldı. Artık Instagram aracılığıyla insanlar, sosyal hayatlarını takipçileriyle daha yakından paylaşabiliyor.

Getirilen birçok yeni özellikle birlikte geliştirilen sosyal medya platformu, kullanıcılarına her geçen gün farklı deneyimleri yaşamasını sağlıyor ve bu platformun iyileştirmelerini sunmaya devam ediyor. Yapmış olduğu yeni güncelleme sonrasında büyük tepki toplayan Instagram sunmuş olduğu bu yeni özelliği ile hatasını telafi edeceğe ve kullanıcılarının yüzünü güldüreceğe benziyor.

Geçtiğimiz günlerde getirilen yeni özellik, Instagram hesapları arasında fotoğraf paylaşma özelliğinin iyileştirildiğini gösteriyor. Artık fotoğraf yüklemesi yaparken hesaplar arasında dolaşmak zorunda kalmayacaksınız.

Hesaplar Arasında Dolaşmaya Son

Instagram’ın birçok hesabı aynı anda kullanabilme özelliğini getirmesinden sonra insanlar birden fazla Instagram hesabı açarak yönetmeye başladı. Kimileri işletme hesabı olarak kullanmış olduğu bu profillerden satış gerçekleştirse de kimisi bu hesapları stalk yapabilmek için kullanmaya devam ediyor. Siz ne için kullanırsanız kullanın Instagram’ın yeni post paylaşma özelliği işinize çok yarayacağa benziyor.

Getirilen yeni özelliğin ismi “Post to Other Accounts” olarak yer alıyor. Yani “Post’u Diğer Hesaplara  da Aktar” olarak çevirebiliriz. Peki bu özellik ne işimize yarayacak?

Post to Other Accounts Özelliği

Bu özellikle birlikte birden fazla Instagram hesabı yönetiyorsanız ve tüm hesaplarınızda aynı fotoğrafı paylaşmak istiyorsanız artık hesaplar arasında dolaşmanıza ve her hesap için “fotoğraf ekle” butonuna basmanıza gerek kalmayacak. Tek bir hesap üzerinden Instagram’a bağlanarak seçeceğiniz tüm hesaplarda aynı fotoğrafın paylaşmasını sağlayabileceksiniz.

Bu sayede Instagram içerisinde ekstradan zaman kaybına uğramadan ve diğer hesaplar arasında dolaşmadan “Hangi hesapta paylaşmıştım?” derdi kalmadan yeni fotoğraflarınızı istediğiniz hesapta yayınlayabileceksiniz.

Üstelik fotoğraf üzerinde yapmış olduğunuz iyileştirmeler, düzenlemeler ve hashtagler de paylaşımlarınızda yer alacak. Her hesap için ekstradan giriş yapmadan bu özelliği kullanarak fotoğrafınızı tek bir hesap üzerinden, bir kez düzenlemeniz yeterli olacak.

Henüz Sadece iOS İşletim Sisteminde Kullanılıyor

Instagram tarafından getirilen bu yeni özellik henüz sadece iOS işletim sistemine sahip cihazlar tarafından kullanılabiliyor. Yakın zaman içerisinde Android işletim sistemine sahip cihazlar için de kullanılabileceği planlanıyor ama net bir bilgi verilmiyor. Andorid işletim sistemine bu özelliğin ne zaman geleceği hakkında da bir tarih verilmiyor.

Hikayeler Bu Özelliğe Dahil Değil

Instagram’ın oluşturduğu bu yeni özellik sadece fotoğraf paylaşımlarını kapsıyor. Hesaplarınızda hikaye paylaşmak için bu özelliği kullanamıyorsunuz. Yani hikaye paylaşmak ya da canlı yayın başlatmak istiyorsanız, hangi hesapta bu işlemi yapmak istiyorsanız o hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hikayeler için böyle bir özelliğin getirilip getirilmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Eğer bu özellik hikayeler bölümü için de gelirse Instagram daha aktif bir şekilde kullanılabilecek. Bu sayede birden fazla hesap yöneten insanların hayatları da kolaylaşmış olacak.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.