Romantik Tatil Planı İçin 5 Harika Yer

romantik-tatil-plani

Tatil planlarımız her zaman farklı bir beklenti içerisinde işler. Kimi zaman en sakin ve sessiz yerlere tek başına gitmek isteriz kimi zaman ise en hareketli yerlere özel bir arkadaşımız ya da arkadaş grubumuz ile gitmek isteriz. Bu yazımızda romantik tatil planı yapmanıza alternatif oluşturacak olan 5 farklı yeri sizler için konu aldık.

Romantikliğin dibine vurmak istediğiniz tatillerde bu dünya harikası yerleri dikkate alabilir ve tam da ihtiyacınız olan o en romantik anlara ev sahipliği yapacak olan tatilinizi organize edebilirsiniz. Adı üzerinde romantik tatil planı! En önemli önerimiz, bu yerlere yalnız gitmemeniz. Özellikle aşkı size iliklerinize kadar yaşatacak olan partneriniz ile katılacağınız bu yerlerde dünyanızı unutabilirsiniz. Bambaşka alemlere dahil olabilir ve ihtiyacınız olan romantik anları hayatınızın en güzel anıları olarak arşivleyebilirsiniz.

1. Venedik, İtalya

Romantik tatil planından bahsedip de İtalya’nın kuzeydoğusunda yer alan Venedik’i es geçmek asla olmaz! 118 adadan meydana gelen ve bu adaların birbirlerinden kanallar ile ayrılıp, köprüler ile bağlandığı bu yerde aşkın kokusunu içinize çekebilirsiniz.  Aşkınız ve tutkunuza yakışır nitelikte bir romantik tatil planı düşünüyorsanız bu şehirde hayalinizi gerçeğe çevirebilirsiniz.

2. Paris, Fransa

 

Tüm dünyaca romantik şehir denildiğinde ilk akla gelen isimlerden birindeyiz: Paris!

Zaman zaman eğrilse de asla devrilmeden dimdik ve heybetli görünüşü ile çevresine meydan okuyan bir aşkı mı yaşıyorsunuz? İşte size, bu aşkınızı yansıtabilme niteliğine sahip olan Eiffel (Eyfel) Kulesi! Monotonlaşan evliliklerin bile alevlenmesine yetebilecek kadar romantikliğe sahip olan Paris’te, ihtiyaç duyduğunuz romantik tatilinizi gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Buradaki Aşk Köprüsü’nden bir kere geçtiğinizde, aşkınızın kalbinizdeki boyutu çok daha üst seviyelere taşınacaktır.

3. Aşk Yolu, İtalya

İtalya’da bulunan Aşk Yolu boyunca, müzisyenlerin size özel aşk şarkıları ile eşlik edeceği bu yolda sevgiliniz ile el ele yürümenin huzurunu muhakkak yaşamalısınız. Yaşanmadan, tarif edilerek anlaşılmasının mümkün olmadığı o ender anlardan biridir bu duygu!  Huzur ile harmanlanmış aşk dolu romantik anlar, sizleri Aşk Yolu boyunca sarmaya her daim hazırdır.

4. Kız Kulesi, Türkiye

romantik-tatil-kız-kulesi-sosyal insanRomantik bir tatil yapmak için her zaman uzağa bakmamıza gerek yok. Bazen aşk yanı başımızdadır.

Eğer bütçeniz kısıtlıysa ya da tatil için ayırabileceğiniz geniş zamanlarınız yoksa siz, yine de romantik aşk planı yapmaktan vazgeçmeyin.

Hero’nun yolunda, ona ulaşmaya çalışırken ölen Leandros’un aşk hikayesi vardır bu Kız Kulesi’nde. Leondros’unu kaybeden Hero da aşk acısına dayanamaz ve Aşk Kulesinden kendini aşağıya bırakır. Artık gizli gizli buluşmak zorunda değillerdir ve diğer dünyada hiç ayrılmamak üzere kavuşmuşlardır.  Hikayesindeki drama sebebi ile Kız Kulesi, kavuşamayanların kulesi olarak da anılmaktadır. Her ne kadar hikayesinde hüzün olsa da, kavuşabilen aşıklar için de ders alma ve hayattayken birbirlerini bırakmayarak birbirlerine sımsıkı sarılma dersi vardır.

5. Aşk Tüneli, Ukrayna

Romantik tatil planı için ulaşımın kolay olduğu Ukrayna’daki Aşk Tüneli de harika bir alternatiftir. Vizesiz gidilebilen ülkeler arasında olan Ukrayna, romantik bir tatil planınız için size sahipliği yapmaya hazır!

Aşk Tüneli’nden bir kez dahi olsa geçebilen çiftlerin, dileklerinin kabul olacağına ve mutlu bir birliktelik sürdüreceklerine inanılmaktadır. Doğanın yeşil örtüsü eşliğinde gerçekleştireceğiniz bu Aşk Tünel’i ile aşkınızın en romantik anlarını yaşama fırsatı bulabilirsiniz.