Ziya Selçuk Açıkladı! Türkiye’deki Tüm Okulların MR’ı Çekilecek!

ziya-selcuk-acikladi-turkiyedeki-tum-okullarin-mri-cekilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Antalya’da düzenlenen Eğtim ve Etik adlı sempozyuma katıldı. Ziya Selçuk burada bir takım açıklamalar yaptı ve Türkiye için belirlenen 2023 vizyonu kapsamında çeşitli dönüşümlerin tasarlandığını söyledi.

Yakında Kamuoyu ile Detayları Paylaşacağız

ziya-selcuk-acikladi-turkiyedeki-tum-okullarin-mri-cekilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Antalya’da katıldığı Eğitim ve Etik Sempozyumu’nda ülkenin 2023 vizyonuna uygun olarak eğitim alanında da bazı dönüşümlerin tasarlandığını, 2019 yılının kasım ayına kadar gerçekleşecek olan planlar üzerinde çalıştıklarını, yakın bir zamanda kamuoyu ile hangi ay ya da hangi hafta nelerin uygulamaya alınacağının paylaşılacağını, ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda belirledikleri yol haritalarının çok net olduğunu, birkaç hafta içinde düzenleyecekleri lansmanla bunları açıklayacaklarını, hiçbir kararın sürpriz olmayacağını, her birinin bundan 4 – 5 yıl önce alınmış kararlar olduğunu söyledi.

Türkiye’deki Bütün Resmi Okulların MR’ı Çekilecek

ziya-selcuk-acikladi-turkiyedeki-tum-okullarin-mri-cekilecek

Kamuoyu ile paylaşılacak olan ve 2023 vizyonuna uygun olan konulardan birinin okul profillerinin yeniden değerlendirilmesi odluğuna dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tabiri caizse Türkiye’deki tüm resmi okulların MR’ının çekileceğini, okulların mobil olarak izlenir hale geleceğini, ülkemizdeki her okulun ne ihtiyacı varsa birebir takip edileceğini söyledi. Ziya Selçuk okulların ihtiyaçlarının direkt olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacağını, bu konudaki tüm idari ve mali önlemlerin alınmış olduğunu, okulların karşılaştığı sorunların neler olduğunun tespit edildiği, izlemenin ve değerlendirmenin esas olduğu bir Türkiye ortak modelinin ortaya çıktığını da belirtti.

Üniversitelerin İzdüşümünü Ortaokulda Göreceğiz

ziya-selcuk-acikladi-turkiyedeki-tum-okullarin-mri-cekilecek

Pilot niteliğindeki çalışmaların şubat ayında start alacağının haberini veren Bakan Selçuk, zayıf imkanlara sahip okullarda büyük dönüşüm planlarının olduğunu, pilot uygulama le ihtiyaç sahibi olan okullarla ilgili yol haritasına da sahip olacaklarını söyledi. Ziya Selçuk kendisinin esas önemsediği konunun tasarım beceri atölyeleri olduğunu, bu projenin önümüzdeki ay Türkiye’de 30 civarında okulda başlayacağını, inşaatların bitirildiğini ve eğitim programı içeriklerinin hazır hale getirildiğini, üniversitelerdeki meslek izdüşümlerinin ortaokul döneminden görülmeye başlanacağını, bunu görmemiz halinde çocuklardaki meslek bilincinin oluşacağı ve el becerilerinin çocuk yaştan itibaren gelişeceğini de sözlerine ekledi.

Ben Çayın Demini Almasını Önemserim

ziya-selcuk-acikladi-turkiyedeki-tum-okullarin-mri-cekilecek

Ortaya 3 yılı kapsayan bir takvim kurduklarını, bu takvime ne zaman ne yapılacağının net olarak belli olduğunu, ortaya bir takvim çıkartılmışken sürekli olarak acil işler yapmanın iyi bir fikir olmadığını, çayın demlenmesini kişisel olarak önemsediğini, eğer çay dem almadan acil değişiklikler yaparlarsa şu andaki çözüm olan konuların yarının sorunları olarak karşılarına çıkacağını, bir değişiklik yaparken sebeplerinin ve ortaya çıkacak sonuçların çok iyi analiz edilmesinin bir gereklilik olduğunu, mesela 5 yaşındaki çocuklar zorunlu olarak okula başlatılacaksa bunun önceden simülasyonunun yapılması gerektiğini, çünkü bu karardan bile 17 – 18 civarında parametrenin etkileneceğini de anlattı.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.