7. Nesil İpod’un Tasarımı Merak Uyandırıyor!

Geçtiğimiz aylarda tüketicilere sunmuş olduğu yeni tasarım iPhone modelleri ile adından söz ettiren Apple, birkaç gün öncesinde de yeni iPod Touch tasarımı ile gündeme gelmişti. Şimdilerde ise bu 7. Nesil iPod Touch konsept tasarımı ile teknoloji severlerin karşısına çımaya hazırlanıyor.

Yeni Nesil iPod Touch Konsept Tasarımı Gündemde!

Oldukça uzun bir aranın ardından Apple iPod Touch ile alakalı haberler teknoloji gündeminde yerini almaya başladı. Apple, 5’inci nesil iPod Touch tasarımını 7 yıl öncesinde, 6’ıncı nesil iPod Touch tasarımını ise 5 yıl öncesinde piyasaya çıkarmıştı. Aradan geçen 4 yıl gibi bir zaman diliminin ardından Apple’ın yeni nesil iPod Touch tasarımı ile piyasada yerini alacağı gündemde konuşulan konular arasında yer alıyor.

Piyasaya sunulduğu ilk zamanlarda efsanevi model olarak anılan İpod Touch, günümüz teknolojisinde pek ihtiyaç duyulmayacak bir cihaz olarak değerlendiriliyor. Ortalarda dönen dedikodulara göre ise Apple ise bu durumun bilincinde olarak diğer iPod Touch modellerinden daha farklı bir tasarım ve teknoloji üzerinde çalışıyor.

Bir Zamanların Efsanesi Yeniden Tahtına Kurulabilecek Mi?

Öte yandan yine piyasadaki söylentilere göre 7 inç büyüklüğünde olacak olan 7. Nesil İpod Touch, TrueDepth kamera sistemine sahip olacak. Tasarım bakımından da iPhone XR tasarımını esas alan tablet ve telefon karışımı bir ürün ile karşı karşıya olduğumuz söylentiler arasında yer alırken, bu yeni nesil iPod Touch’un LCD ekrana sahip olacak. Tüm bu özelliklere bakıldığında bir zamanların efsane cihazı iPod Touch bugün yeniden efsane olacak.

Söylentilere Göre 7. Nesil iPod Touch’un Oyun Tarafı Ön Planda Olacak

İşlemcisinin A12 Bionic ya da A13 işlemci kullanılacağı düşünülen bu yeni nesil modelin daha çok oyun tarafına odaklanılarak bu tarafının ön plana çıkarılması hedefleniyor. Fakat yine de tüm bu bilgilerin yalnızca dedikodulara dayandığını, henüz cihaz ile alakalı şirket tarafından yapılan kesin bir açıklama olmadığını belirtmekte fayda var.

İpod Touch’un bu son tasarımı ile alakalı ortaya atılan ilk iddia geçtiğimiz hafta Japonyalı Mac Otakara tarafından gelmişti. Otokara tarafından paylaşılan bu bilgilere göre, Apple hali hazırda 2019 yılı için piyasaya sunacağı yeni model İphone’larının yanı sıra 7.Nesil İpod Touch modeli ile alakalı da çalışmalara başladı.

Şirkete yakınlığı ile tanınan Mac Otakara, CES 2019’a dahil olan Apple’ın tedarikçileri tarafından elde ettiği bilgilerde, şirketin bu yeni nesil İpod üzerinde çalışmalar yürüttüğü ve bu yıl içerisinde yeni model tasarımını tamamlayarak kullanıcılarına sunacağı belirtti. Bunların dışında cihazın tasarımı ile alakalı herhangi bir paylaşımda bulunmayan Otakara, en büyük yeniliğin donanım bölümünde olacağını ifade etmişti.

Tüm bunların yanı sıra paylaşımlarında, İpod Touch modelinin ile beraber yeni yılda yeni model iPhone’ları da müjdeleyen Otakara, Eylül ayında lansmanı gerçekleştirilecek olan bu modellerde USB – C’ye de yer verileceğini duyurdu. Zaten en son piyasaya sunulan iPad Pro modellerinin USB – C ile sunulmasının ardından iPhone modellerinde USB – C’nin gelmesi bekleniyordu.