Migren Sandılar Ama Boğazından Öyle Bir Şey Çıktı Ki…

Vietnam’da herkesin midesini bulandıran bir olay meydana geldi. Migren atakları yaşadığı için yaşam kalitesi düşen ve sürekli olarak acılarla birlikte kıvranan hastanın kontrollerini yapan doktorlar detaylı tetkikler sonrasında boğazında bir tümör olduğu tespit edildi. Tümörün iyi mi yoksa kötü huylu mu olduğunun anlaşılması için acilen ameliyata alınması istendi. Ancak boğazında bulunan tümör sanılan kitlenin aslında çok farklı bir şey olduğu tespit edildi. Çıkarılan kitle doktorların bile midesini bulandırdı. Ameliyat sırasında büyük şaşkınlık yaşandı.

Vietnam’da yaşanan olay sonrasında tüm doktorların ameliyat sırasında daha önce hiç karşılaşmadıkları bir durumla karşılaştıkları ortaya çıktı. Bir kadının boğazında büyük bir tümör olduğu tespit edildi. Sürekli baş ağrıları yaşayan ve migren atakları geçiren kadının hastalığının sebepleri araştırılırken boğazında bulunan bu kitlenin sebep olabileceği düşünüldü. Kitlenin türünün anlaşılması için ameliyat gerçekleştirildi. Ancak ameliyat başladığı andan itibaren işin korkunç boyutu gün yüzüne çıktı. Önce kadının boğazından büyük bir kitle çıkardıklarını düşündüler. Ancak detaylı bir şekilde baktıkları zaman kadının sinüsleri içerisinde dolaşan canlı ve hareketli durumda bulunan bir sülük olduğu görüldü. Gördükleri karşısında doktorlar büyük bir şaşkınlık yaşadılar.

Aylarca Boğazında Sülükle Yaşamış

63 yaşındaki kadın hastanın ismi hasta gizliliği neticesinde bir türlü açıklanmadı. Bunun ardından üç ay boyunca kadın hastanın şiddetli baş ağrıları sebebiyle sorunlar yaşadığı ortaya çıktı. Ağrılara daha fazla dayanamadığı için doktora başvuran kadın sorunun beyninde olduğunu düşünüyordu. Ancak çekilen filmlerin ardından boğazında ne olduğu anlaşılamayan bir kitle tespit edildi. Bu kitlenin tehlikeli bir tümör olduğunu düşünen doktorlar zaman kaybetmeden bir ameliyat planlaması yaptılar.

Kadının boğazına ağzından girerek tümöre ulaşmayı tercih eden doktorlar büyük bir şok yaşadılar. Bekledikleri gibi bir tümör bulamadıkları gibi iri bir sülük çıkardılar. İri sülüğün boyutunun tam 5 santimetre olduğu tespit edildi. Kadının organları üzerine yapışan ve kanla beslenen sülüğün nasıl hayatta kaldığı ve en önemlisi talihsiz kadının boğazına nasıl girdiği merak ediliyor. Zaman kaybetmeden sülük kadının vücudundan çıkarıldı. Operasyon sırasında çıkarılan sülüğün hala canlı ve hareket halinde olduğunun belirlenmesi son derece korkutucuydu.

Doktorların yaptığı açıklamanın ardından sülüğün tam zamanında alındığı dile getirildi. Biraz daha geç kalınmış olsaydı daha fazla kanla beslenen ve şişen sülüğün bu sefer daha fazla hareketlenerek hastanın sinüslerine saldırabileceği dile getirildi. Bu saldırının ardından kişinin nefes alması zorlaşacaktı. Anında müdahale edilmedi takdirde nefes alamadığı için yaşlı kadının hayatını kaybedebileceği belirlendi.

Sonrasında kadının vücuduna sülüğün nasıl girmiş olabileceği tartışılmaya başlandı. Yapılan ilk açıklamalarda talihsiz kadının dağlık bir bölgede doğa ile iç içe yaşadığı öğrenildi. Sülükle temasa girebileceği kaynak suyu ile düzenli olarak banyo yaptığı belirlendi. Bu aşamada vücuduna sinsice girmiş ve fark edilmemiş olabileceği söyleniyor.