Neden Yorgun Görünüyorsunuz? Yorgunluk İzleri Nasıl Silinir?

Günümüzde en büyük problem yüzümüzden asla silinmeyen yorgunluk belirtileri olabilir. Yeterince dinlensek ve kendimizi son derece enerjik hissetsek bile sosyal çevremizden yorgun ya da hasta olduğumuza dair bazı duyumlar alabiliyoruz. Peki yüzümüze yerleşmiş olan bu yorgunluk belirtileri neden kaynaklanıyor? Daha enerjik ve dinç görünmenin bir yolu var mı? Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Uzmanı Doktor Ahmet Sönmez pek çok kişinin yaşadığı yorgun görünme sorunu hakkında önemli ipuçları verirken neler yapılabileceğini detaylı olarak anlatıyor.

Yüzün simetri içerisinde bulunması her zaman daha doğal ve güzel bir görüntüye sebebiyet verir. Ancak kaş göz ve yüz yapısında meydana gelebilecek herhangi bir uyumsuzluk tüm görüntüyü bir anda etkileyebilir. Bu süreçte kombine yorgunluğun önüne geçmek adına küçük dokunuşların yapılması kalıcı bir çözüm getirebilir. İki tür problem vardır. Birincisi yaşla birlikte ortaya çıkan sarkmalar olduğu gibi ikincisi kişinin genetik yapısına bağlı olarak gelişen asimetrik sorunlardır. Ancak çoğu kişi 20’li yaşlardan itibaren yorgun görüntü ile baş etmek zorunda kalıyor. Yorgun görüntünün anahtarı ilk olarak göz kapaklarıdır. Birçok kişinin genetik yapı itibariyle göz kapaklarının düşük olduğu tespit edilmiştir. Daha az açık olan göz kapakları kişilerde yorgun ve uykusuz bir görüntüye sebebiyet veriyor.

Göz Kapaklarınızı Kaldırabilirsiniz!

Bazen tek göz kapağında oluşan bu sorun bazen ikisinde birden ortaya çıkmaktadır. Bunun çaresi yok sanmayın! küçük bir operasyon ve hafif dokunuşlarla tamamen açık gözlere sahip olabilirsiniz. Ptoz ismi verilen küçük bir operasyon sayesinde yorgun görüntünüz bir anda kalıcı olarak silinecektir. Daha büyük ve daha canlı gözlere sahip olabilirsiniz.

Tüm uzman doktorlar canlı ve sağlıklı bir görünüm için tam açık bakan iri gözler isterler. Kaş ve göz arasındaki mesafe de bu durumda çok önemlidir. Bir kombinasyon içerisinde olan sistemin doğru ayarlanması gerekir.

Aşırı Kilo Vermek Yüzde Yorgunluğa Sebebiyet Veriyor

Yaşla birlikte zaman zaman elastikiyetini kaybeden deri yer çekimine karşı koyamaz. Her zaman çok sıkı yanaklarımız olamayabilir. Burun kanadından başlayarak aşağıya doğru sarkan yanaklar bir süre sonra deride yığılmaya sebep olur. Bu durum yorgun ve yaşlı bir görüntünün habercisidir. Genç yaşlarda da bu sorun meydana gelebilir. Bu sorun için öncelikli olarak çok fazla kilo kaybının yaşanıp yaşanmadığına bakılması gerekmektedir. Hızlı kilo verimine bağlı olarak gerçekleşen sarkmalar ve gevşemeler dolgu uygulamaları ile doldurulabilir. Böylece daha canlı ve diri bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Günümüzde teknolojinin gelişimi pek çok küçük operasyonu hayatımızın merkezi haline getirdi. Bununla birlikte yüze yapılacak, çoğu zaman ameliyat olarak bile sayılamayacak küçük dokunuşların gözle görülür büyük değişimlere sebep olduğunu görüyoruz. Uzman doktorların kapısını çalarak gerekli bilgileri aldıktan sonra daha aydınlık, daha kusursuz ve daha enerjik bir yüze sahip olmak hayal bile değil.