Sömestr Tatiliniz Boş Geçmesin! İşte Sömestr Tatilinde Yapabileceğiniz Aktiviteler

Yarıyıl tatili boyunca evde boş boş oturmak yerine günlerinizi daha eğlenceli ve daha dolu geçirmek istiyorsanız bir plan hazırlayarak tatilinizi değerlendirebilirsiniz. Bu plan çerçevesinde birçok kitabı bitirebilir, yeni yerleri keşfedebilir ya da tatilinizi çeşitli aktivitelerle dolu dolu geçirebilirsiniz. Peki bu aktiviteler neler?

Kar Yağışını Değerlendirin

Eğer kar yağışı olan bir bölgede sömestr tatiline giriyorsanız hava durumunu değerlendirebilirsiniz. Sokakta kar topu savaşları yapabilir, karda kayabilir ya da kardan adam yaparak eğlenebilirsiniz. Hem ücretsiz hem de oldukça eğlenceli olan bu aktiviteyle sömestr tatilinizi geçirebilirsiniz.

Yeni Bir Spor Dalına Başlayabilirsiniz

Eğer benim olduğum yerde “Kar yağışı olmuyor” diyorsanız, bu aktivite yerine yeni bir spor dalını öğrenmeyi koyabilirsiniz. Voleybol, basketbol, yüzme ya da nice spor dalı aktivitesini tercih edebilirsiniz. Tüm bunlar haricinde spor salonuna yapacağınız yeni üyelik de size farklılık katacaktır. Bedeniniz için spor aktivitelerinin gerekli olduğunu unutmayın.

Kitap Serisine Başlayın

Tam bir kitap kurduysanız, kitap okumak için bolca vaktiniz olacaktır. Bizim önerimiz yeni bir kitap serisini keşfederek bu seriye başlamanız! Seri halindeki kitaplar daha sürükleyici oluyor diyorsanız tam da zamanı. Bu sömestr tatilinde en az 5 adet kitabı bitirmeyi kendinize hedefleyin. Bu hedefinizi gerçekleştirmek için günde en az 80 sayfa kitap okumanız gerekecek. Bize kalırsa kitap kurtları için bu sayfa sayısı az bile gelecektir.

Yeni Bir Oyun Edinin

Bilgisayar ya da Play-station gibi oyunlardan zevk alıyorsanız yeni bir oyun edinebilirsiniz. Steam gibi çevrimiçi oyunların yer aldığı oyun platformları üzerinden yeni bir oyun satın alabilirsiniz. Bu sayede gününüzü oldukça eğlenceli bir şekilde geçirebilir, arkadaşlarınızı evinize davet ederek oyun turnuvaları düzenleyebilirsiniz.

Yaratıcılığınızı Arttırın

Yaratıcılığınızı arttırmanın en iyi yolu sanatla uğraşmaktan geçmektedir. Yeni bir tuval ya da ahşap satın alın ve dilediğinizce boyayın. Sanatın sizi sakinleştiren etkisiyle buluşmanızı sağlayacaksınız. Sömestr tatili boyunca şehrinizde bulunan kültür turlarına da katılabilirsiniz. Müzeleri gezerek tarihi olayları keşfedebilir ve hafızanızı güçlendirebilirsiniz.

Yeni Bir Diziye Başlayın

İzlemeyi sevdiğiniz dizi türü hangisiyse yeni bir diziye başlayabilirsiniz. Özellikle yabancı diziler dil bilginizi geliştirmek konusunda birebir bir aktivite. Alt yazılı diziler izleyerek hem dil bilginizi geliştirebilir hem de keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Kısa soluklu diziler tercih etmeyi de ihmal etmeyin. Örneğin Game of Thrones gibi bir diziye başlamak istiyorsanız yaz tatilini beklemeniz daha iyi olacaktır.

Ailenizi Tatil İçin İkna Edin

Bu yıl sömestr tatilinde en az iki en fazla bir hafta olacak şekilde ailenizle beraber tatil yapabilirsiniz. Hem ailenizle birlikte vakit geçirebilir hem de yeni yerleri keşfederek güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Eğer farklı bir şehirde oturan akrabanız varsa onu da ziyaret edebilirsiniz. Farklı bir aktivite yapmak her zaman için farklı ve güzel gelecektir. Ailenizi bu tatili yapabilmek için ikna etmekse size kalıyor. Şimdiden ikna çalışmalarına başlasanız iyi olacak!