Kimlerle Tatil Yapmamalısınız?

İster kışın ister yazın tatil yapın, nereye giderseniz gidin yanınızda götürdüğünüz kişilere dikkat edin! Özellikle arkadaşlarınızla tatile gideceksiniz, yanınızda bu tip insanları asla bulundurmayın. Eğer tatilinizin adeta bir cehenneme, kabusa dönüşmesini istemiyorsanız bu insanlarla tatile çıkmadan önce iki kere düşünün.

“X ile konuşup geleceğim”

O konuşma bir türlü bitmek bilmez. Önce akrabalar aranır, ardından eş dost aranır ama o telefon konuşması asla bitmez! Bu kişi arkadaşınız da olabilir hayatınızdaki insan da… Fakat bu insanlar tatilin tadını çıkartmak yerine sürekli olarak geride bırakmış oldukları insanları arayarak kendilerini meşgul ederler.

“Oraya gidelim, buraya gidelim”

Bir gün diskoya gitmek isteyen bu kişi, ertesi gün araba kiralayalım çevre yerleri gezelim diyebilir. Aynı günün akşamı konsere gitmek ve ertesi sabah tekne turuna çıkmak isteyebilir. Bu tipler tatil paketi içerisindeki sunulan her hizmeti kullanmaya çalışan kişilerdir. Tatil bitmeden önce otel tarafından sunulan tüm hizmetleri sonuna kadar kullanmak isterler. Sizin yorgun olup olmadığınızı düşünmeden hareket ederler.

“Sen gir ben sonra gelirim”

Çok güzel bir otelde ya da sahildesiniz, havuza ya da denize gireceksiniz, öncesinde bir güzel güneşlendiniz ve sıra geldi yüzmeye. Yanınızdaki insana “Denize/havuza girelim” dediğinizde aldığınız cevap sürekli olarak “Sen gir ben sonra gelirim” ise bu kişilerden de uzak durun. Çünkü o kişi asla gelmeyecektir sizinle yüzmeye. Eğer yüzmeyi bilmiyorsa bu durumda haklıdır fakat biliyor ve gelmiyorsa sadece uzanmaya gelen tiptir. Sizinle eğlenmesini asla bilmeyecektir.

“Çok para harcadık”

Tatile çıkılıyorsa her türlü para harcanacaktır. Fakat bazı kişiler attıkları adımın bile tatil boyunca hesabını yapabilir. Eğer sizin eliniz çok bolsa ve her şeyi karşılamak adına tatile çıkarken fazlasıyla para aldıysanız, her şeyin tadını çıkartmak ve para harcamak istiyorsanız bu konuda size de engel olacaklardır. Tatil boyunca istediklerinizi yapamadan geri dönebilirsiniz. Sürekli olarak para harcamaya kalktığınızda “Çok para harcadık almayalım, yapmayalım, gitmeyelim” cevabını alabilirsiniz. Cüzdanlarındaki paraya kendi günlük yaşamlarında da oldukça düşkün olan bu kişiler harcama yapıldığı takdirde bütün gün bu harcamayı düşünür ve “Buna o kadar para mı verdik şimdi?” lafını sürekli olarak tekrarlayarak canınızı sıkabilirler.

“Fotoğraf paylaştım beğensene”

Gittikleri yer neresi olursa olsun tüm anlarını sosyal medya üzerinde paylaşmak isteyen kişilerden uzak durmalısınız. Bu kişiler tatilin keyfini yaşamak ve farklı yerler görmek yerine “bakın ben nerelerde nasıl geziyorum” imajı vermek adına gün içerisinde sürekli olarak mesajlaşır, yer bildirimi yapar ve fotoğraf çekilip, paylaşırlar. Siz çılgınlar gibi dans etmek isterken ya da güzel bir manzarayı izlerken buranın büyüsünü bir anda size gelip “hadi fotoğrafımı çek hesabımda paylaşım yapacağım” diyerek bozabilirler. Normal şartlarda anı olması adı altında fotoğraf çekilmenin hiçbir mahsuru yoktur tabii ki. Fakat attığınız her adımda bunu istiyorsa, tatil boyunca bu kişiden uzak durun ve bir daha o kişiyle asla tatile çıkmayın!