Bavulumuzdan Neleri Eksik Etmemeliyiz?

Güzel bir tatil planı ayarladınız ve her şeyiniz hazır. Uçak biletleriniz, pasaportlarınız, otel rezervasyonlarınız ve tatil boyunca giyeceğiniz, kullanacağınız kıyafetlerin listesi… Peki bavulunuz hazır mı?

Kimi zaman tatil öncesi bavul hazırlamak oldukça streslidir. Özellikle de kadınlar için bavul hazırlamak adeta bir işkence haline gelebiliyor. Bavulunuzun hem daha az sayıda hem de daha az ağırlıkta olmasını istiyorsanız az ve kullanılabilir eşyalarla tatilinizi harikulade geçirebilirsiniz. Peki bu kullanışlı ve bavulunuzdan asla eksik etmemeniz gereken hayat kurtarıcı nitelikte olan eşyalar neler?

Mutlaka İlaç Torbanız Olsun

Tatile çıkarken hasta olmayacaksınız diye bir durum yok. Kimi bünyeler hava değişiminden çok çabuk etkilenmektedir. Kimi zamanda güneşlenmeyi fazla kaçırarak ya da temiz olmayan sular içerisinde dikkat etmeden yüzerek hastalanabiliriz. Bu tip durumlara karşı mutlaka bir ilaç torbanızın olması gerekiyor. Bu ilaç torbası içerisine ateş düşürücüler, antibiyotikler, mide ve baş ağrısı gibi ağrılara iyi gelecek ağrı kesiciler, yara ve yanık kremleri koymalısınız. Ekstra olarak yara bandı, pamuk ve oksijenli su gibi temel ilk yardım araçlarını da bulundurmanız da fayda var.

Kişisel Bakım Ürünleri

Nemlendiricilerin tatil boyunca baş tacınız olacağını hiç düşünmüş müydünüz? Tatile çıkarken bavulunuzda kişisel bakım ürünlerinize yer vermeniz gerekiyor. Fakat size bütün kişisel bakım ürünlerinizi bavula koyun demiyoruz! Tüm vücudunuz için kullanabileceğiniz bir adet nemlendirici krem, istenmeyen tüylerinize son verecek jiletler, tüy dökücü krem ya da el ağdaları, tampon ve pedler bavulunuzdan asla eksik etmemeniz gereken ürünler arasında yer alıyor. Şimdi birçok kozmetik mağazasında seyahat kitleri de satılıyor. Bu kitler içerisinde şampuan, saç kremi, duş jeli gibi ihtiyaçlarınızı koyabiliyorsunuz. Hem daha az yer kaplayan bu kitler sayesinde tatil yaparken şampuansız kalma derdinden de kurtulabiliyorsunuz.

Her İhtimale Karşı Kalın Kıyafet

Bavulunuzda mutlaka bir adet kalın ceket, kalın tayt, çorap ya da kalın T-shirt veya sweat gibi bir giyim ürünü bulundurmalısınız. Bazı tatil beldelerinde geceleri fazlasıyla soğuk olabilir. Ateş başında sabahlamayı düşünüyorsanız sweat giyerek bütün geceyi üşümeden geçirebilirsiniz. Böylelikle tatili hasta bir şekilde geçirmekten de kurtarmış olursunuz.

Prizler Hayat Kurtarır

Gideceğiniz yer otel odası bile olsa yanınızda 1 metrelik bir priz taşımak hayatınızı kurtarabilir. Özellikle kamp alanı gibi bir yerde tatil yapmayı planlıyorsanız prizler çok daha önemli bir eşya olarak karşınıza çıkar. Tatilinizden önce bir adet üçlü ya da dörtlü priz edinmeyi unutmayın.

Ufak Bir Çanta

Gideceğiniz yerde çevreyi gezmeyi düşünüyor ya da turlara katılmayı planlıyorsanız minik bir sırt çantası ya da el çantası işinize çok yarayacaktır. Su şişenizin, kalem ve kağıdınızın, cep telefonu ve cüzdanınızın sığacağı bir çanta taşımak tatil boyunca rahat etmenizi sağlayacaktır. Telefon taşınabilir cüzdanlardan edinerek de çanta derdine son verebilirsiniz.