Dünyanın En Genç Milyarderleri!

Geçtiğimiz günlerde açıklanan dünyanın en zenginleri arasında, dünyanın en genç milyarderleri de yer alıyordu. Forbes ve Bloomberg tarafından yapılan araştırma sonrasında, dünyanın en genç 10 milyarderinin ismi belli oldu. Listenin başında ise Kylie Jenner yer aldı.

Kylie Jenner’ın 1 milyar doları geçtiği yapılan araştırmada belirtildi. Kimi insanlar bu durumu “Keeping Up with Kardashian” dizisi ile kazandığını belirtirken, servetini kendi başına elde etti diyenler de bulundu. Lüks yaşantısı, yeni anneliği ve ilişkisi ile gündemden bir türlü düşmeyen Jenner, Forbes ve Bloomberg tarafından yapılan araştırmada ilk sıraya oturdu.

Kylie Jenner’dan sonra ise listede Mark Zuckerberg, Evan Spiegel isimleri yer alıyor. Henüz 30 yaşına gelmeden kendi çabalarıyla farklı yollardan zengin olan bu isimlerin ardından Larry Page ve Bill Gates gibi isimler de yer aldı. Henüz 30 yaşına gelmeden yüksek profile sahip olarak zengin olan milyarderler statüsünde birçok yeni isim de bulundu.

Google şirketinin kurucu ortağı olan Sergey Brin, bu isimler arasında… 27 milyar dolar değerinde serveti bulunan Brin, günümüzde 30 yaşında. Bu servetini açıkladığında ise henüz 29 yaşındaydı.

Theranos’un kurucusu olan Elizabeth Holmes, 30 yaşında milyarder olan isimler arasında yer aldı. Holmes’un serveti 4.5 milyar dolar değerinde. Geçtiğimiz yıla kadar kendisi dünyanın en genç milyarder kadınıydı. Fakat bu durum Kylie Jenner ortaya çıkınca, değişti.

28 yaşındaki Eduardo Saverin, hissedar olarak dünyanın en genç milyarderlerinden biri oldu. Facebook şirketinin kurucusu Mark Zuckerberg ile zamanında yapmış olduğu bir anlaşma ve Facebook şirketinden almış olduğunu yüzde 5’lik hissesi sayesinde serveti günümüzde 1 milyar doların üzerinde yer alıyor.

Stripe’ın kurucu ortağı olan Patrick Collison 28 yaşında. 2016 yılında milyarderler arasına katılan Collison’un günümüzdeki serveti 9.2 milyar dolar seviyesinde yer alıyor. Kardeşiyle kurmuş olduğu çevrimiçi ödeme şirketi Stripe sayesinde, her ay 150 milyon dolar daha servetine ekleme yapıyor.

Snapchat uygulamasının kurucu ortağı olan 27 yaşındaki Bobby Murphy, 2015 yılında en genç milyarderler arasına katıldı. Günümüzdeki serveti 3 milyar dolara yakın bir rakam olarak yer alıyor.

37 yaşındaki Dustin Moskovitz, en genç milyarderler listesine 2010 yılında giriş yaptı. O zamanlar 26 yaşında olan Moskovitz’in 2008 yılına kadar Facebook şirketiyle çalıştığı biliniyor. Şirketten ayrılırken, yüzde 6 oranında bir hissesi bulunan Moskovitz’in serveti 7 milyar dolara yakın bir rakam…

Yine Snapchat uygulamasının kurucu ortaklarından biri olan Evan Spiegel, 25 yaşındayken 2015 yılında en genç milyarderler listesine giren isimler arasında yer alıyor.

Kylie Jenner’ın ardından listeye ikinci sırada giren Mark Zuckerberg, milyarder olduğunda henüz 23 yaşındaydı. Kurmuş olduğu sosyal medya platformu Facebook sayesinde 2008 yılındaki serveti 1 milyar doları geçmişti. Günümüzdeki serveti ise 5,7 milyar dolar seviyesinde yer alıyor.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.