Estetikte Trendler Değişti! Küçük Dokunuşlar Revaçta!

Estetik günümüzde sağlık sektörünün vazgeçilmez bir parçası oldu. Kadın erkek genç yaşlı demeden pek çok kişi kusursuz güzelliğe ulaşmak ve memnun olmadıkları bölgelerinden kurtulmak için doktorların kapısını çalıyorlar. Teknolojinin gelişmesi estetik alanında da çığır açacak yeni yöntemleri gündeme taşımaya başladı. Kusursuz görünmek ve kendini iyi hissetmek isteyenler korkusuzca bıçak altına yatıyorlar. Peki estetik trendleri neler? ‘Estetikte trend olur mu?’ demeyin. Teknolojinin gelişmesi ve zamanın değişmesi artık yapılan estetik operasyonlarını da etkiliyor.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Altuğhan Cahit Vural son yılların estetik trendlerini açıkladı. Artık günümüzde yapıldığı belli olmayan, doğal duran ancak kusurların tamamen ortadan kaldırıldığı estetik operasyonlar daha çok tercih ediliyor. Birkaç yıl önce sivri ve kalkık burunlar, iri göğüsler ve çıkık kalçalar modayken günümüzde doğallık ön plana çıkıyor. Daha önce yaptırdığı estetik operasyonlardan abartılı bulunduğu gerekçesi ile pişman olan pek çok hasta yeniden doktorların kapısını çalmaya başladılar.

Narkoz ve Korkutucu Ameliyathaneler Tarihe Karışıyor

Doğal dokunuşları içerisinde barındıran ameliyatların büyük bir kısmı lokal anestezi altında klinik ortamında yapılıyor. Doğal dokunuşlar arasında son zamanlarda dolgu uygulamaları ve badem göz ameliyatı bulunuyor. Göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmalar genel olarak kullanılacak etkili kremlerle önlenebilir. Ancak günümüzde oluşmuş kırışıklık ve sarkmaları engelleyecek bir mekanizma bulunmamaktadır. Daha kalıcı ve etkili bir çözüm isteyenler estetik doktorlarına başvuruyorlar. Badem göz ameliyatı göz çevresini toplarken aynı zamanda daha çekik ve estetik gözlerin oluşumunu sağlıyor.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Basit bir işlem olduğu için yaklaşık 30 dakika sürdüğü söylenmektedr. Göz çevresinin dışarıdan lokal anestezi ile uyuşturulmasının ardından işlem doktor tarafından başlatılır. Öncesinde göz yapısı ve hastanın isteklerine uygun olarak dışarıdan kalemle bir çizim yapıldığı için operasyon bu çizgiler üzerinden ilerler.

Sarkmalara sebep olan fazla deri varsa alınarak göz çevresi toparlanmış olur. Ameliyat süresinde lokal anestezi uygulandığı için hasta hiç bir acı hissetmediği gibi doktorlar sohbet edebilir. Hassas bir bölge olduğu için ince iple dikişler yapılır ve yaklaşık 3 4 gün içerisinde dikişler alınır. Estetik bir dikiş yapıldığı için iz kalması söz konusu bile değildir.

Operasyondan Sonra Hastanede Kalmak Yok

Bu ve bunun gibi pek çok operasyon artık hastanede yatış işlemlerini geride bırakıyor. Operasyondan sonra doktorun kontrollerini gerçekleştirmesinin ardından hastalar rahatlıkla evlerine dönüp normal hayatlarını yaşayabilirler. Düşük gözlerin en büyük sıkıntısı kişilerin surat ifadesini etkileyerek daha mutsuz ve yorgun bir yüz ifadesi sağlamaktadır. Bu durum küçük bir sorun gibi görünmesine rağmen pek çok kişiyi sosyal ve psikolojik anlamda etkilemeye devam ediyor. Herhangi bir riski olmadığı için yaz kış operasyonlar yapılıyor. Göz ameliyatlarının dışında ufak dokunuşlarla tüm yüz ifadesini değiştirebilen dolgu uygulamaları da son derece dikkat çekiyor.