Eylül Ayında Tatil Yapmak İsteyenlere Özel Birbirinden Güzel Öneriler

Eylül ayında Türkiye’de tatil yapmak istiyor ve planlıyorsanız gidebileceğiniz birçok güzel tatil yeri bulunuyor. Ne çok sıcak ne de çok soğuk olsun diye Eylül ayında tatil yapmak istiyorum diyorsanız doğru seçim yaptınız!

Denizin mavisine kendinizi salmak, doğayla iç içe uyanacağınız sabahlarda muhteşem kahvaltılar yapmak istiyorsanız mutlaka gidip görmeniz ve gezmeniz gereken bu yerleri ölmeden önce mutlaka ziyaret etmelisiniz. Eşsiz deniz manzaraları ve doğayla iç içe olmalarıyla bilinen bu yerler de unutamayacağınız hatıralar yaşayabilirsiniz.

1.     Kastamonu, Gideros

Kastamonu’nun ilçesi Gideros, Batı Karadeniz’de yer alan cennetlerden biridir. Doğayla tamamen içe içe olan bu yerde yeşilliğe doyamayacaksınız. Kestane, kayın, meşe, çam ve şimşir ağaçlarının yaygın olduğu bu yerde yöresel Kastamonu lezzetlerini deneyebilirsiniz. Berrak ve masmavi deniziyle büyülenebilir, yazın son günlerini burada geçirebilirsiniz.

2.      Fethiye, Kabak Koyu

Marmaris Fethiye’de yer alan Kabak Koyu, Kelebek Vadisi kadar popüler bir tatil yeri değil fakat huzur arayanlar için birebir bir tatil yeridir. Şehir merkezine oldukça yakın olan bu yere gitmek için merkezden kalkan minibüsleri kullanabilirsiniz. Günde 3 defa Kabak Koyu seferi düzenlemektedir. Buraya giderek eşsiz doğa manzarası karşısında büyülenebilirsiniz. Cam gibi olan denizi ve çakıl taşlarıyla bezenmiş kumsalında güneşlenebilirsiniz.

3.      Sinop, Akliman

Sinop, yarımada üzerinde olduğu için birçok kumsala ve plaja sahiptir. Uzun kumsallarda havlunuzu ve güneş kreminizi alarak güneşlenebilir, akşam üstü yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Doğayla uyum içinde olan bu yer sizlere eşsiz bir mavilik de sunmaktadır. Ayrıca pek bilinmeyen bir yer olmasıyla birlikte kalabalık değildir. Az insan, çok huzur diyorsanız tercih edebilirsiniz.

4.      İzmir, Kalem Adası

Maldiv’e gitmeden kendini burada hissetmek istiyorsanız mutlaka gezip görmeniz gereken tatil yerlerinden biridir. Eylül ayında gidebileceğiniz gibi burası Mayıs ayında da oldukça güzeldir. Mavi bayraklı denizi bulunan bu adada saklı birçok cennet vardır. Sakin birkaç gün geçirmek ve huzuru hissetmek isteyenler için bu adayı kesinlikle öneriyoruz.

5.      Mersin, Narlıkuyu

Narlıkuyu’ya giderek hem tarihi eserlerini hem de doğa harikalarını görebilirsiniz. Silifke yolu üzerinde bulunan bu yer Cennet Cehennem Obrukları ve Astım Dilek Mağarası ile ünlüdür. Narlıkuyu içerisinde gezebileceğiniz yerler: eski Roma hamamları ve üç güzeller mozaiklerinin sergilendiği müzedir. Burada harika günler geçirebilir, ufak bir tekne turu yapabilirsiniz. Yöresel lezzetler olarak balık mahsullerini tercih edebilirsiniz.

6.      Marmaris, Bozburun

Küçük bir sahil kasabasında Eylül ayını geçirmek istiyorsanız tam da yerine denk geldiniz! Bozburun, Marmaris’in cennet kokan topraklarında yer alan küçük bir sahil kasabasıdır. Küçük olmasına rağmen oldukça lüks otelleri ve pansiyonları içerisinde barındırmaktadır. Tüm bunların yanında doğayla iç içe olabileceğiniz oteller de mevcuttur. Muhteşem gökyüzü manzarası ve deniziyle büyüleneceğiniz bu yerde gezip görebileceğiniz birçok yer de bulunmaktadır. Sevdiklerinizle birlikte gitmek istiyorsanız burada bulunan otellere mutlaka önceden rezervasyon yaptırmalısınız.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.