Kayak Yapmak İsteyenlere Türkiye’den 10 En İyi Kayak Oteli

En az üç yıldızlı bir otelde kalmak ve her günü kayak yaparak, kar topu oynayarak geçirmek, kar manzarası eşliğinde sıcak çikolatanızı yudumlarken huzur bulmak istiyorsanız işte Türkiye’nin en iyi 10 kayak oteli!

1.     Polat Erzurum Resort Hotel

Palandöken Dağı’nda bulunan bu otel, Erzurum hem en lüks hem de en çok tercih edilen kayak oteli olarak karşımıza çıkıyor. Otel içerisinde 230 adet oda bulunuyor. Müşterilere otel tarafından bir “Gala Programı” sunuluyor. Gala Programı içerisinde limitsiz içkiler, şampanyalar, animasyon ve halk gösterileri, çeşitli eğlence aktiviteleri bulunuyor.

2.      Dorukkaya Ski Mountain Resort

Kartalkaya’da bulunan bu otel, şehrin en yüksek yatak kapasitesine sahip olma özelliğini taşıyor. 208 adet ekonomik odası, 10 adet süit odası ve 2 villası bulunan otelin içerisinde bir de Snowpark bulunuyor.

3.      Palan Ski & Convention

158 odası ile hizmet veren Palan Ski & Convention, Palandöken’de bulunuyor. Dört yıldızlı olan bu otelin en popüler özelliği açık büfesinin olması. Zengin menüsü ile hizmet veren otelin lezzetleri müşteriler tarafından büyük övgüler topluyor.

4.      Kaya Palazzo

Bolu’da bulunan butik otel, 139 odası ile hizmet veriyor. Otel içerisinde 1 adet kayak pisti bulunuyor. Kayak pistini belirli saatlerde kullanabiliyorsunuz. Kayak pistinin yanında 7 adet telesiyej, kayak yapmayı öğrenmek isteyenlere kayak okulu ve snowboard yapmak isteyenler için 1 adet snowboard tesisi yer alıyor.

5.     Sway Hotel

Yine Palandöken’de yer alan bu otel henüz geçen sene açılmış olmasına rağmen kayak otelleri içerisinde Türkiye’nin en doğal ve en güzel kayak pistine sahip olmasıyla tanınıyor. Sway Hotel, müşterilerine beş yıldızlı hizmetini ve 181 odasını sunuyor. Bu otelde SPA masajı ve Spa Centre’da detoks yaptırma imkanını bulabiliyorsunuz.

6.      Golden Key Kartalkaya

Kartalkaya’nın en lüks otellerinden birisi olan Golden Key, Kartalkaya’daki kayak pistine en yakın otel olarak biliniyor. Kayak pistine yalnızca 400 metre uzaklıkla bulunan bu otelde SPA hizmeti alabilir, Bali masajı yaptırabilir, aromaterapi masajıyla vücudunuzu yenileyebilir ve Thai masajı gibi uzak doğu kültürüne ait masajlar yaptırarak arınabilirsiniz.

7.      Dedeman Palandöken

187 odası ve 3 yıldızı ile hizmet veren Dedeman, her bütçeye hitap eden ekonomikliği ve uygun fiyatlara verdiği lüks, kaliteli hizmetiyle biliniyor. SPA imkanı, sıcak havuzları, spor ve oyun etkinlikleri bulunan otelde, kayak yapma imkanını bulabiliyorsunuz.

8.      Uludağ Kaya Otel

Bursa’nın merkezine 22 km. ve kayak pistine 10 metre uzaklıkta yer alan bu otel 122 odasıyla hizmet veriyor. Tesisin dört yıldızlı olmasının yanı sıra sauna ve Türk hamamlarının meşhur olması, otelin adeta bir sağlıklı yaşam merkezi haline gelmesini sağlıyor. Gündüzleri kayak yapıp, öğleden sonra saunaya girerek rahatlayabileceğiniz bu otelin yemekleri de müşteriler tarafından beğeni topluyor.

9.      Ağaoğlu My Mountain

202 adet odası bulunan Ağaoğlu My Mountain, lüks kayak merkezi arayan kişiler için ideal bir otel. Beş yıldızlı olması ve otelin içerisinden direkt olarak kayak pistine çıkılabilmesiyle ünlü olan bu tesiste ünlü isimlerin canlı müzik performanslarını dinleyebilir, SPA odasında rahatlayabilirsiniz.

10.    Karinna Hotel

Kapalı yüzme havuzları, sauna hizmeti ve geniş odalarıyla bilinen Karinna Hotel Uludağ’da yer alıyor. Dört yıldızı bulunan otelin 251 adet odası bulunuyor. Müşterilerine yalnızca tam pansiyon hizmeti veren bu otel de kapalı yüzme havuzlarının yanı sıra termal havuzlar da bulunuyor.

Sosyal İnsan hakkında 1262 makale
Sosyalinsan.com güncel yaşam, kişisel gelişim, sağlık, hobi, seyahat ve eğitim içerikleri sunar. Editörlerimiz tarafından gündeme ilişkin yazılar hazırlanarak değerli okuyucularımıza sunulmaktadır.