Tatile Çıkmadan Önce İndirmeniz Gereken Tatil Uygulamaları

Akıllı cep telefonlarınızı ya da tabletlerinizi kullanarak birçok uygulamadan faydalanabilirsiniz. Tatile çıkmadan önce size önereceğimiz bu uygulamaları indirerek tatilinizi daha eğlenceli ve kolay bir hale getirebilirsiniz.

Triposo

Android ve iOS tabanlı olan bu uygulama yurtdışında sıklıkla kullanılan Lonely Planet uygulamasına aşırı derecede benziyor. Tatil yapmadan önce gideceğiniz yerdeki turistik yerleri size gösteren, buradaki otellerin listesini veren ve bütçe tercihinizi yaptığınız takdirde en uygun restoranları sıralayan uygulama, tatil planınızı oluşturmanızda sizlere yardımcı oluyor. Uygulamanın ücretsiz olarak kullanılmasa da artı bir puan olarak yer alıyor.

Lonely Planet

Az önce bahsetmiş olduğumuz bu uygulama Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Uygulama Android ve iOS tabanlı olmasının yanı sıra ücretsiz olarak indirilebiliyor. Büyük şehirler için tasarlanmış olan bu uygulama tatilinizi yapacağınız yeri seçtiğiniz takdirde, ziyaret etmeniz gereken yerleri listeleyip bu yerler hakkında bilgi veriyor.

Evernote

Evernote, bir nevi not giriş uygulaması diyebiliriz. Tatile çıkmadan önce bu uygulamayı indirmeniz, tatil süresince saklamak istediğiniz bilgileri telefonunuzda saklamanıza yardımcı olabilir. Tatil süresince kağıtlarla uğraşmak yerine Evernote uygulamasını indirerek işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Uygulama Android, iOS, Windows cihazlarından ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Skyscanner

Özellikle uçuş yapacak olan kişilerin bu uygulamayı indirmesini öneriyoruz. Uygulama tam anlamıyla tatil planınızı ayarlamak da üstün bir övgüyü hak ediyor. Size en uygun uçak-otobüs fiyatlarını listeleyen, kalabileceğiniz otelleri gösteren, hangi tarihlerde bütçenize hangi otellerin uygun olduğunu sıralayan bu uygulama sayesinde tatilinizi en planlı ve en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca uçak biletlerinizi bu uygulamayla satın alarak indirim ve puanlar alabiliyorsunuz. Uygulamayı Android ve iOS işletim sistemine sahip tüm cihazlarınızdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Google Haritalar

Tatilde yolunuzu kaybetmek istemiyorsanız telefonunuza indirmeniz gereken uygulamalardan birisi olarak yer alıyor. Otelinizin havalimanına kaç dakikalık yürüme ya da taşıt mesafesinde olduğunu, buraya giderken hangi toplu taşıma araçlarını kullanabileceğinizi görebilirsiniz. Tek başınıza dünya turu yapmayı hedeflediyseniz mutlaka telefonunuzda bu uygulamanın bulunması gerekiyor. Uygulamayı ücretsiz olarak tüm işletim sistemine sahip akıllı cihazlarına indirebilirsiniz.

Trip Advisor

Yenilikçi tatil uygulamaları içerisinde Trip Advisor yer alıyor. Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarda birebir uyumlu bir şekilde çalışan bu uygulamayı ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

Trip Advisor kullanıcılarına birçok hizmet sunuyor. Bütçe tercihi yaparak size en uygun otelleri listelemesinin yanı sıra, otel hakkındaki yorumları, tesis bilgilerini ve buraya nasıl ulaşabileceğinizi görebiliyorsunuz. Otele ya da tesise ait fotoğrafları da inceleyebiliyorsunuz. Bu sayede otel hakkında daha net bilgi alabiliyorsunuz.

UBER

Ülkemizde her ne kadar kullanımı yasaklanmış olsa da yurtdışında kullanabileceğiniz uygulamalar arasında yer alıyor. Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bu uygulama aracılığıyla yurtdışındayken daha ucuza seyahat edebilir ve gideceğiniz yol mesafesine farklı fiyat teklifleri sunan sürücülerle anlaşma yaparak ulaşım ağınızı genişletebilirsiniz.