Netflix İnstagram Entegrasyonu, Hem de Emojili!

Netflix, iOS ve Instagram kullanıcılarına sevindirici bir haber verdi. Üyelerinin izlemiş olduğu dizi ve filmleri Instagram’da sıklıkla paylaştığını gözlemleyen Netflix, İOS uygulaması için yeni bir özellik getirdi. iPhone gibi İOS işletim sistemi kullanan Netflix aboneleri, bundan böyle izledikleri dizi ve filmleri Instagram Hikayeleri’nde takipçileri ile paylaşabilecek.

Netflix’ten Abonelerine Şahane Haber!

Instagram’ın Hikayeler özelliği, günümüzde anlık paylaşım yapabilmek adına en fazla tercih edilen sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Instagram kullanıcıları gezdikleri yerleri, yedikleri yemekleri, izledikleri dizileri, dinledikleri şarkıları ya da yaptıkları etkinlikleri an be an hikayeler bölümünden takipçileri ile paylaşmaya bayılıyor. Uygulamanın ayrıca gezilen mekanları paylaşabilmek adına bir konum etiketi ya da dinlenilen parçaları paylaşabilmek adına Sportify etiketi de bulunuyor. Peki Instagram üzerinden izlenilen dizi ya da filmler nasıl paylaşılıyor?

Androidli Neftlix Aboneleri İsyan Çıkaracak!

Dünya üzerindeki en büyük dijital yayın platformu olarak bilinen Netflix, abonelerini sevindirecek bir güncellemeyi duyurdu. 11.16.0 (2493) 5.0.1 – 001 sürümü ile beraber İOS işletim sistemine sahip olan cihazların uygulamasından Instagram’da Hikayeler kısmına paylaşım yapılabileceğini duyuran Netflix, Instagram kullanıcılarının bundan böyle Sportify üzerinden dinledikleri şarkıları hikayelerinde paylaşabildiği gibi, Netflix’te izledikleri dizi ya da filmleri de paylaşabileceklerini açıkladı. Bu sayede dünyanın en büyük dijital yayın platformu Netflix, İOS’lu abonelerini bir adım öne çıkarmış oldu. Androidli aboneler ise her an ayaklanmaya kalkışabilir…

Dünya çapındaki büyük baş yapıtları, en çok izlenen filmleri, ödüllü film ve belgeselleri ve reyting rekorları kıran dizileri yayınlayan Netflix, şuanda en çok abonesi bulunan dijital yayın platformları arasında yer alıyor. Hayata geçirmiş olduğu bu güncellemesinin ardından da abone sayısını artıracak gibi görünüyor.

Netflix Paylaşımı Emojisiz Olmaz!

Bir Netflix abonesinin izlemiş olduğu film ya da dizisinin Instagram hesabının Story bölümünde paylaşabilmesi için öncelikle yuvarlak içerişine alınan “İ” ikonuna dokunması gerekiyor. Açılan ekranın paylaşma menüsü üzerinden de Instagram Hikayelerin tercih edilmesi gerekiyor. Takip edilen bu adımlar sayesinde Netflix abonesi kolaylıkla Instagram Hikayeler bölümünün gönderi oluşturma kısmını açmış olabiliyor. Bundan sonrası Instagram kullanıcısının hikayeyi oluşturması ve dilediği takdirde etiket, emoji ya da etin gibi öğeleri kullanarak ya da direk olarak sade bir şekilde paylaşımda bulunması kalıyor…

Dünyanın 130 Ülkesinde Yayın Yapan Netflix Nedir, Kimdir?

Amerika’da bir DVD şirketi olarak sektöre atılan Netflix, DVD sektörünün durgunlaşmasının ardından farklı alternatifler aramaya başlamıştı. Çevrimiçi video içerikleri paylaşımı yayınlamaya başlayan Netflix, CES 2016’da yapmış olduğu açıklama ile beraber dünya çapında yayın yapma kararı aldı. Bu kararın ardından Türkiye’de de yayın yapmaya başlayan dijital yayın platformu, yalnızca ilk 1 saatte 7 binden fazla abone sayısına ulaştı.

Netflix’in Olayı Nedir?

Diğer dijital yayın servislerinin tam tersine uygulama üzerinden hizmet veren Netflix, pek çok cihaz üzerinden kullanılabiliyor. Televizyon, mobil, tablet ve bilgisayar üzerinden zengin içeriklerin izlenmesine imkan sağlayan Netflix, oldukça makul ücretler karşılığında dünyanın en kaliteli yayın hizmetini sağlıyor.