‘Süper Gece Manzarası’ Moduna Ev Sahipliği Yapacak Süper Cihaz Xiaomi Mi 8 SE Yolda!

‘Super Night Scene Mode’ olarak adlandırılan en yeni fotoğraf teknoloji, en düşük ışıkta ve en karanlıkta dahi çekilen fotoğrafları bile bir şahesere dönüştürebiliyor. Bazı özel cihazlarda nadiren görülen bu fotoğraf teknolojisi, Xiaomi Mi 8 SE ile yeniden karşımıza çıkıyor.

Sektöre giriş yapmasının ardından oldukça hızlı bir yükseliş trendine giren Xiaomi, piyasaya sürecek olduğu akıllı cep telefonu Mi 8 SE ile beraber en büyük fotoğraf teknolojisi olarak görülen Süper Gece Manzarası Modunu getireceğini duyurdu. Bu özelliğe ev sahipliği yapacak olan güncelleme, önümüz ay içerisinde yayınlanacak. Süper Gece Manzarası Modunun getirileceği açıklaması ise, şirketin kurucu ortağıolan Lin Bin tarafından yapıldı.

Bu Teknoloji En Güzel Fotoğrafları Seçerek Tek Bir Kare Haline Getirebiliyor!

Pek çok teknoloji meraklısının hayranlıkla beklediği bu Süper Gece Manzarası Modu nedir diye soramadan geçemiyoruz. Hayata geçirilen bu en yeni fotoğraf teknolojisi, kullanıcılarının en düşük ışıklarda ve hatta karanlıklarda dahi oldukça kaliteli HDR fotoğraf çekmeye yarayan bir teknolojidir. Üstelik bu teknolojisi, düşük ışıklarda fotoğraf çekerken, farklı pozlamalar ile çekilen fotoğraflar arasından en uygun olanları belirleyerek, tek bir görüntü haline getirmektedir.

Kullanıcısına Avantaj Sağlayan Kamera Modu

Mi 8, Mi 8 Pro, Mi Mix 3 ve Mi Mix 2S gibi modellerde yer alan bu özelliği detaylı bir şekilde incelemek gerekirse, kullanıcıların ışığı düşük olan mekanlarda ya da akşam saatlerinde çok daha temiz ve düzenli olarak fotoğraf çekimleri gerçekleştirmesine yardımcı oluyor. Bu doğrultu kullanıcı tarafından birden fazla fotoğraf çekilirken, yapay zeka sayesinde bu fotoğraflar bir araya getiriliyor ve en temiz, en iyi olanları arasından seçilerek kaliteli bir görüntüye sahip olan fotoğraf elde ediliyor.

Bu özelliği sayesinde Mi 8 SE sahiplerini oldukça heyecanlandıran kamera modu, fotoğraf çekmeyi sevenler için avantaj sağlıyor.

Orta Sınıf Pazarın En Güçlü Akıllı Cihazları…

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin Kurucu Başkanı Lin Bin tarafından konu ile alakalı olarak yapılan açıklamada, Xiaomi Mi 8 SE ile Mi 8’in aynı fotoğraf teknolojisi ve donanımlarına sahip olduğunu, bu nedenle de standartlarının aynı düşeyde olduğunu belirtti.

Hali hazırda en yeni pazarlar incelemeye alındığında, Xiaomi Mi 8 SE ile Mi 8, şirketin orta sınıf cihazlar arasından en güçlü akıllı cep telefonu olarak karşımıza çıkıyor.

Mi 8 SE Geçtiğimiz Ay Piyasaya Sürülmüştü

Geride bıraktığımız Aralık ayında teknoloji tutkunlarının ve tüketicinin karşısına çıkarılan Xiaomi Mi 8 SE’de yer verilen ön kamera 20 megapiksel, arka kısımda yer alan kameralardan biri 12, diğer ise 5 megapiksel değerlerinde. 5,88 inç büyüklüğünde bir AMOLED ekrana sahip olan bu cihaz, aynı zamanda HD + çözünürlüğü ile dikkat çekiyor.

Tüm bunların yanı sıra Xiaomi’nin amiral gemisi olabilecek niteliklere sahip olan Mi 8 SE, 4 GB RAM’den destek alacak Qualcomm Snapdragon 710 işlemcisi ile güçlendiriliyor. Öte yandan 3. 120 mAh büyüklüğüne sahip bataryasında hızlı şarj desteğine de yer veriliyor.