Diriliş’in yapımcısından Celaleddin Harezmşah Mengüberti filmi

Diriliş'in yapımcısından Celaleddin Harezmşah Mengüberti filmi

Rekortmen dizinin ünlü yapımcısı, Celaleddin Harezmşah Mengüberti çekeceğini açıkladığı, Uluslararası Basın Kulübü tarafından düzenlenen toplantıda Özbekistan ve Türkiye arasında sinema alanında işbirliği değerlendirme etkinliğinde konuştu.

Özbekistan’da da büyük bir ilgi ile takip edilen Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, basın toplantısında Harezmşahlar Devleti’nin son hükümdarı olan Celaleddin Harezmşah Mengüberti’nin filmini çekmek istediğini açıkladı.

Bozdağ şöyle konuştu: “Emir Timur, Uluğ Bey, Celaleddin Harezmşah gibi Özbek hükümdarlarının adaletle devleti yönetmesi her zaman ilgimi çekmiştir. Bu konuda derin araştırmalarım var. Diriliş dizisinin çekmemizin nedeni de Ertuğrul’un yönetiminde adaletin esas alındığıdır.

Celaleddin Harezmşah’ın Hayatını Film Yapacak

Diriliş Ertuğrul dizisi sonrası, dünyanın birçok ülkesinden tarihi kahramanlar veya hükümdarların filmini çekme teklifi aldım, ama hepsini reddettim.

İsteğim, Celaleddin Harezmşah’ın hayatını film yapmak. Eğer bu konuda tam mütabakat sağlarsak, çok güzel bir film olacak diye inanıyorum” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*