Gerçek oyunculuk bunu gerektirir

Gerçek oyunculuk bunu gerektirir

Genç yeteneğin yaramazlıkları ve maceralarını beyazperde’ye taşıyacak olan komedi filminde, parklarda yatıp kalkan ve en yakın arkadaşı sokak köpekleri olan ‘Profesör’ karakteri ile izleyici karşısına çıkacak olan usta oyuncu, rolüne girebilmek için parklarda yatıp kalkmaya başladı.

taner barlas profesör rolü ile bücürde

71 yaşında ki duayen oyuncu, ilerleyen yaşına rağmen yoğun tempoda geçen çekimlere ayak uydurmayı başararak, İstanbul sokaklarını arşınladı.

taner barlas profesör rolü ile bücürde

Rahmetli Levent Kırca’nın oğlu olan Umut Kırca’nın yönettiği ve senaryosunu Ömer Pınar ve Yaşar Arak ile birlikte yazdığı Bücür filmi, bilgisayar dahisi olan, annesini arayan küçük bir çocuğun aksiyon ve komedi dolu yaramazlıklarını konu ediniyor.

taner barlas profesör rolü ile bücürde

TANER BARLAS HAKKINDA

Duayen oyuncu 1947 yılında Burdur’da Dünya’ya geldi. Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu olan Barlas, aynı zamanda tiyatro oyunları yazıp, yönetti. 5 yıl sanat yönetmenliği de yapan usta isim, 1984 yılında Taner Barlas Mim Tiyatrosunu kurdu.

Başarılı oyuncu Türk sineması kariyerinde Değirmen, Berdel, Başka Semtin Çocukları, Yüreğine Sor, Karayel gibi filmlerde rol alırken, Yapayalnız, Asmalı Konak, Fırtına, Binbir Gece, Yüksek Sosyete gibi dizilerde de tecrübesini konuşturdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*