Yeşilçam bir değerini daha kaybetti

Yeşilçam bir değerini daha kaybetti

Ünlü isimlerin hastalık ve ölüm haberlerini vermesi ile tanınan, Azrail’in habercisi Onur Akay, Yeşilçam’ın usta isminin hayatını kaybettiğini duyurdu. 69 yaşında ki isim, geçtiğimiz Pazartesi günü hayata gözlerini yumdu.

Akay yaptığı duyuruda, Ayla Oranlı’nın, 27 Ağustos 2018 Pazartesi günü 69 yaşında vefat ettiğini bildirdi. Açıklamasının devamında, “1963 yılında ‘Genç Kızlar’ isimli filmle Yeşilçam’a giren ve 2004 yılına kadar çok sayıda filmde rol alan Ayla Oranlı, daha sonra ünlü sinema sanatçısı Kuzey Vargın’la evlenmişti. Çiftin, Tayfun Vargın isminde bir oğulları dünyaya gelmişti ancak geçimsizlik yüzünden bu yuva dağılmıştı. Kuzey Vargın, daha sonra Müzeyyen Senar’ın kızı Feraye ile evlenip Amerika’ya yerleşince, oğlu Tayfun’u da yanına aldı ve Ayla Oranlı uzun yıllar oğluna hasret yaşadı.” dedi.

KANSERDİ

Usta oyuncu, yakalandığı kanser hastalığını bir süre oğlu ile bile paylaşmayarak, sakladı.

AYLA ORANLI HAKKINDA

1949 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Oranlı, Genç Kızlar, Kaderin Pençesi, Kuklalar, Aşk Dediğin Laf Değildir, Ben Sana Mecburum, İntikam Meleği: Kadın Hamlet, Akrep Yuvası, Benim Gibi Sevenler, Günahın Bedeli, Güneşten de Sıcak, Duyar mısın Feryadımı, Kaderin Tuzakları gibi film ve televizyon dizilerinde boy gösterdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*