Bırakma Beni film ekibinden büyük fedakarlık

Bırakma Beni film ekibinden büyük fedakarlık

Ünlü Boşnak yönetmen Aida Begiç’in yönetmenliğini üstlendiği, Türk oyuncu İsmail Hakkı ve Feyyaz Duman, Lübnanlı Carol Abboud, Motaz Faez Basha ve Isa Demlakhi gibi isimlerin başrolünde yer aldığı filmden elde edilecek olan gelir, mülteci çocuklara bağışlandı.

Aida Begiç, zor durumda olan çocuklara gidecek yardımı bu kadar ile de sınırlandırmayarak, filmin oyuncularına alacağınız ücretlerin bir kısmından vazgeçin, onları da yetimlere verelim teklifinde bulundu. Begiç’in bu anlamlı teklifine oyuncularda aynı hassasiyet ile karşılık vererek gelirlerinin bir kısmından feragat etmeyi kabul ettiler.

Ortaya çıkan gelir savaş mağduru çocukların geleceğe daha parlak bakılabilmesini sağlayacak rakamlara ulaştı.

FİLMİN KONUSU

Küçük bir çocuk olan İsa’nın hayatı oyuncaklarla oynayıp okumayı öğrenmek gibi konforlardan uzaktadır. Küçük çocuk çok stresli bir evreyi geçirmektedir. Küçük İsa’nın annesinin ölümü onu fazlasıyla sarsmıştır ancak zorluklar bununla da sınırlı kalmaz. Çok sevdiği annesinin ölümünün ardından küçük çocuk Şanlıurfa’ya gönderilir. Bundan sonra yaşayacağı yer, Suriyeli çocukların kaldığı bir yetimhane olacaktır. İsa burada Ahmet ve Motaz’la tanışır ve arkadaş olur. Ahmed, Suriye’de kaybolan babasına tekrar kavuşacağı ümidi ile yaşamaktadır. Motaz ise yeniden evlenen annesi tarafından yetimhaneye bırakılmıştır. Farklı karakterde olan İsa, Ahmet ve Motaz’ın tek amacı vardır; o da yetimhaneden çıkıp yeni bir hayat kurmak. Her şeyini kaybetmiş olan bu üç küçük çocuğun birbirlerine olan bağları hayatlarını değiştirecek ve onlara kılavuzluk edecektir.

Film’in Türkçe dublajlı sürümü 21 Eylül 2018 Cuma günü vizyonda olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*