Bu sezon Çukur’da çok akacak

Bu sezon Çukur'da çok akacak

Geçtiğimiz sezon dizinin ana karakterleri olan isimler yeni sezonun ilk bölümünde neredeyse ortalarda yoktu. Senaristler adeta ilk bölümü Karakuzular için yapmış, o bölümün başrolüne de Çeto ve Mahsun oturtuldu.

Yeni sezonun merhaba bölümünü bu iki isme ayırarak, Çukur artık onların mesajını daha iyi empoze ettiler. Her ne kadar izleyiciyi sinirlendirse de, Çukur’a çökmelerinin ilerleyen bölümlerde getireceği aksiyonun vereceği tattan memnun olacaklardır.

İdris Koçovalı’nın akıbeti de havada bırakılan detaylardan biri oldu. Öldü mü kaldı mı detayını sonra ki bölümlere bırakarak gizemi arttırdılar. Neyse ki Selim’in yaşıyor olduğunu gösterdiler de, azıcık ucundan bilgi vermiş oldular.

Önümüzdeki Pazartesi günü, Karakuzular çetesinin Çukur’a gelişi, nasıl ele geçirdiklerine değinileceği bir bölüm izlenmesi mümkün görünüyor. Sonraki bölümlerde de ufak ufak iktidar savaşı başlayacak, Koçovalı’ların mahallesini geri almak için Karakuzular ile çatışması başlayacaktır.

Herkesin kolay kolay göze alamayacağı bir risk alan senaristler, herkesin Koçovalı’ları görmeyi istediği ilk bölümde, Karakuzular’ı gösterip, yan rolleri ön plana çıkarıp umulmadık bir başarı da elde ettiler.

Diğer yandan, rol aldığı yapımlarda ki oyunculuğu ile takdir toplayan Erkan Avcı (Çeto) henüz rolüne girememiş gibi göründü. Adaptasyonunu tamamladığında, Çeto çok daha çekici bir karakter haline gelecektir. Son zamanlarda dizilerin önemli kötü karakterlerinden biri haline gelen Berkay Ateş ise yine hakkını verdi.

Vatan’dan Oya Aydoğan, bu sezonun çok kanlı olacağını şu cümlelerle anlatıyor;

“Çukur pazartesi akşamı sezonun ilk bölümüyle görücüye çıktı. Öyle bir bölüm izledik ki, neredeyse hiçbir başrol oyuncusu finale kadar yoktu. Zaten İdris Koçovalı’yı göremedik bile… Sanki bambaşka bir diziye dönüşmüştü Çukur. Erkan Avcı ve Berkay Ateş’in başrole oturduğu bölümde biz aslında Çukur’un yeni sahipleri Karakuzular’ı tanıdık. Finalde de Selim’in ölmediğini gördük. Bence haftaya Karakuzular’ın Çukur’u nasıl ele geçirdiğini izleyeceğiz. Sonra da Koçovalılar ve Karakuzular savaşı başlayacak. Risk alan işleri seviyorum. Yeni sezonunun ilk bölümünde iki yan karakteri başrole taşımak ve tüm kategorilerde zirveye oturmak büyük başarı. Net olarak bildiğim bir şey var. Erkan Avcı’nın canlandırdığı Çeto daha ısınıyor. Bekleyin, bize inanılmaz lezzetli bir karakter gösterisi sunacak. Berkay Ateş zaten çok yetenekli ama Çukur’da oyunculuğunun yanına bir de karizma eklemiş. Bu sezon çok daha kanlı bir Çukur bizi bekliyor. Haydi hayırlısı…”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*