Meğer o ‘YOSUN’, Beren Saat’in gözleriymiş

Meğer o 'YOSUN', Beren Saat'in gözleriymiş

Bayram için NTV’de ekranlara gelen programa konuk olan pop müziğinin sevilen isimlerinden ünlü şarkıcı Kenan Doğulu, Yosun isimli şarkısının sözlerini, biricik karısı Beren Saat’in gözleri için kağıda döktüğünü açıkladı.

Doğulu, sözlerinde “yosun gözlerine fedayım, yüzün gülene kadar emrindeyim” sözlerini içeren ‘Yosun’ isimli şarkısı’nın hikayesinin Beren Saat’e dayandığını belirttiği açıklamasında, “Biz birbirimizi besliyoruz, eksikliklerimizi gösterip birbirimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Çok özel bir ilişkimiz var. Şarkının sözleri bir anda döküldü. Beren’in ağladığını gördüğüm bir gün yazdım.” dedi.

beren saat yosun gözleri

Eşinin yosun rengi gözleri için her zaman espriler yapardım diyen Doğulu, eşinin gözlerine bakıp şarkı yazacağımı bende tahmin etmiyordum, eşimde dinleyince duygulandı diye konuştu.

Şarkının hikayesini, “Onun her zaman gözlerinden belli olur duyguları. Beren’in içinin gözlerine geldiği anlar vardır, şarkıyı dinlediğinde öyle olmuştu.” sözleri ile noktaladı.

Yosun Şarkısının Sözleri

Hatalarınla, pişmanlıklarınla gel, düzeltiriz hepsini, birer birer, kızgınlıklarınla, kırgınlıklarınla gel, altından kalkarız beraber, yalnız değil, yenik değil, çaresiz hiç değilsin, suç ortağım dizinin dibindeyim. Hayat sana insafsızca, ne kadar tuzak kursa da, yosun gözlerine fedaiyim, yüzün gülene kadar emrindeyim, utançlarınla, en gizlilerinle gel, hallederiz hepsini, geçer gider, savaşlarınla, haksızlıklarınla gel. Doğru yolu buluruz, buluştururuz yeniden, zarar değil ziyan değil, hepsi de kor zor anı, insanız var elbet hata payı, nolmuş yani olmuş bitmiş, zaten bu dünya fani, yasla başını göğsüme cennet baki. Yalnız değil, yenik değil, çaresiz hiç değilsin, suç ortağım dizinin dibindeyim, hayat sana insafsızca, ne kadar tuzak kursa da, yosun gözlerine fedaiyim, yüzün gülene kadar emrindeyim. Zarar değil ziyan değil, hepsi de kor zor anı, insanız var elbet hata payı, nolmuş yani olmuş bitmiş, zaten bu dünya fani, yasla başını göğsüme cennet baki, yalnız değil, yenik değil, çaresiz hiç değilsin. Suç ortağım dizinin dibindeyim, hayat sana insafsızca, ne kadar tuzak kursa da, yosun gözlerine fedaiyim. Yüzün gülene kadar, emrindeyim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*