Timuçin Esen, Müslüm filmi ile ilgili Kanal D’e konuştu

Timuçin Esen, Müslüm filmi ile ilgili Kanal D'e konuştu

Cuma günü vizyona girip, sinemaseverler ile buluşacak olan Müslüm filmi için en belirgin tanım, ‘ağlatacak’ olması. Ön gösterimde odak gruplara izletilen Müslüm filmini izleyip, salondan ağlamadan çıkan olmadı.

Başarılı oyuncu başlangıçta rolün altından kalkamayacaklarını düşündükleri halde bu rolün altından başarı ile kalkıp, herkesin takdirini kazanırken, filmde makyajı ile, şarkıları söyleşi ile birebir usta sanatçıyı andırmayı da başardı.

Müslüm Gürses’in hayatını oynayan Timuçin Esen, hayat verdiği karakter ile ilgili olarak Kanal D Ana Haber’e konuştu. Esen o açıklamalarında; ‘Müslüm Gürses abim oldu artık!’ diye başladığı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Keşke gerçek hayattada tanısaydım, isterdim. Hayatı da seven birisi, bunca şeye rağmen hayatta kalmış, hayata tutunmuş. Müslüm Gürses, şarkılarını söyledikten sonra anlatabildik mi hikayeyi diye bir kontrol edermiş. Zaten en büyük özelliği şarkıları söyleyiş tarzıdır, şarkıları hissetmesidir, anlatmasıdır.

MAHÇUP OLMAMAK EN ÖNEMLİSİYDİ

En önemli şey mahçup olmamaktı benim için Müslüm Gürses’e ve Muhterem Hanım’a, onları utandırmamak ve böyle büyük bir sanatçının, böyle özel bir karakterin, güzel bir insanın anısını yaşatmak. ” diye konuştu.

Filmde usta sanatçının annesini oynayan Ayça Bingöl’de, “Filmdeki bazı sahnelelerde de duygusal olarak zorlanmadığım yerler olmadı değil. Ağlamamak mümkün değildi, çünkü çok zor şeyler yaşamış.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*