Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Timuçin Esen, Müslüm filmi ile ilgili Kanal D’e konuştu

Televizyon

Timuçin Esen, Müslüm filmi ile ilgili Kanal D’e konuştu

Tüm Türkiye’nin saygısını ve sevgisini kazanmış, 5 yıl önce hayata gözlerini yuman Müslüm Gürses’in hayatını anlatan film için geri sayım başladı.

Timuçin Esen, Müslüm filmi ile ilgili Kanal D'e konuştu

Cuma günü vizyona girip, sinemaseverler ile buluşacak olan Müslüm filmi için en belirgin tanım, ‘ağlatacak’ olması. Ön gösterimde odak gruplara izletilen Müslüm filmini izleyip, salondan ağlamadan çıkan olmadı.

Başarılı oyuncu başlangıçta rolün altından kalkamayacaklarını düşündükleri halde bu rolün altından başarı ile kalkıp, herkesin takdirini kazanırken, filmde makyajı ile, şarkıları söyleşi ile birebir usta sanatçıyı andırmayı da başardı.

Müslüm Gürses’in hayatını oynayan Timuçin Esen, hayat verdiği karakter ile ilgili olarak Kanal D Ana Haber’e konuştu. Esen o açıklamalarında; ‘Müslüm Gürses abim oldu artık!’ diye başladığı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Keşke gerçek hayattada tanısaydım, isterdim. Hayatı da seven birisi, bunca şeye rağmen hayatta kalmış, hayata tutunmuş. Müslüm Gürses, şarkılarını söyledikten sonra anlatabildik mi hikayeyi diye bir kontrol edermiş. Zaten en büyük özelliği şarkıları söyleyiş tarzıdır, şarkıları hissetmesidir, anlatmasıdır.

MAHÇUP OLMAMAK EN ÖNEMLİSİYDİ

En önemli şey mahçup olmamaktı benim için Müslüm Gürses’e ve Muhterem Hanım’a, onları utandırmamak ve böyle büyük bir sanatçının, böyle özel bir karakterin, güzel bir insanın anısını yaşatmak. ” diye konuştu.

Filmde usta sanatçının annesini oynayan Ayça Bingöl’de, “Filmdeki bazı sahnelelerde de duygusal olarak zorlanmadığım yerler olmadı değil. Ağlamamak mümkün değildi, çünkü çok zor şeyler yaşamış.” dedi.

Yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans eğitimine devam eden, uzun yıllar medya sektörü içerisinde bulunup, çeşitli platformlarda yazarlık yaptı. Şimdilerde ise sosyalinsan'da yazıyor, yazdırıyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı