10. Uluslararası Kervansaray Buluşması başladı!

10. Uluslararası Kervansaray Buluşması başladı!

Oldukça renkli görüntülerin ortaya çıktığı etkinlikte, Battalgazi’nin sahip olduğu tarihi ve kültürel varlıklara dikkat çekilirken, etkinliğin açılışı Silahtar Mustafapaşa Kervansarayı’nda yapıldı.

Battalgazi Belediyesi Mehteran takımı gösterisi ile başlayan program, Battalgazi Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibi gösterisi ile devam etti. Kuzey Osetia Sarmat Halk Dansları Topluluğu ve Kafkas Yöresel Halk Oyunları gösterisi ise, büyük beğeni topladı. Bir diğer gösteri ise, Gürcistan Telavi Halk Oyunları tarafından gerçekleştirildi. Büyük beğeni ile izlenen gösterilerin ardından bu kez de Semazenler sema gösterisinde bulundu.

Protokol üyelerinin yaptığı konuşmalarından ardından ardından Karma Sergi, Tarihi Pul Sergisi ve Kuşların Evi ‘Füreya Koral’ Seramik sergisinin açılışı gerçekleştirilerek, sergi programa katılanlar tarafından gezildi. Sergi açılışı sonrası ise, Moda Tasarımcısı Ahmet Giray Yılmaz tarafından hazırlanan Selçuklu Koleksiyonu ve Giyim Sunumu yapıldı. Selçuklu Koleksiyonu ve Giyim sunumu ilgi ile izlendi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*