18 Eylül Reytingleri’nde televizyonda da sosyal medya’da da lider oldu

18 Eylül Reytingleri'nde televizyonda da sosyal medya'da da lider oldu

Yeni sezonun ilk bölümü ile geçtiğimiz akşam ekranlara gelen Ufak Tefek Cinayetler, rakiplerinin de yokluğundan faydalandığı Salı gününde tüm gruplarda en çok izlenen yapım oldu.

Total grubunda 5.71 reyting alarak gün birincisi olan Ufak Tefek Cinayetleri hemen ardından Fatih Portakal ile Ana Haber takip etti. UTC, özet bölümü ile de 4.17 reyting alarak total grubunun üçüncüsü oldu.

Rekor kırdı

Salı günü yayınlanan tek dizi olmasının avantajından yararlanan entrika dolu dizi aynı başarısını AB grubunda da gösterdi, orada da 7.48 reyting ile gün birincisi olurken, özet bölümü de 5.57 reyting ile gün ikincisi oldu.

UTC birinci olmasına rağmen şu eleştiri rahatlıkla yapılabilir: Tek dizi olmasına rağmen 5.71 reyting fazla sayılabilecek bir reyting değil, açık ara tüm ilginin onun üstünde olması gerekirdi ama öyle değildi. Kadın ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz geri döndüğünde muhtemelen 3.lüğe doğru gerileyecektir.

Diğer yandan sosyal medyanın da en çok konuştuğu Ufak Tefek Cinayetler oldu. Sosyal medya’da 34.40 reyting alan UTC en çok konuşulan yapım olarak birinci oldu. Başarılı diziyi sıralamada takip eden ise Galatasaray’ın Lokomotiv Moskova ile oynadığı Şampiyonlar ligi maçı oldu. Maç, 28.07 reyting ile sosyal medyanın en çok konuştuğu 2. televizyon yapımı oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*