Antalya Film Festivali’nde “Yaşam Boyu Başarı” ödülünün sahipleri belli oldu

Antalya Film Festivali'nde "Yaşam Boyu Başarı" ödülünün sahipleri belli oldu

29 Eylül ve 5 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Türkiye’nin en önemli film organizasyonu olan Uluslararası Antalya Film Festivali’nde 55 film yarışacak.

Bu yıl 55’ncisi gerçekleşecek olan Antalya Uluslararası Antalya Film Festivali’nde 55 filmlik programla 55’inci kez sinemaseverle buluşacak. Festival kapsamında ünü Dünya’ya yayılmış olan Türk yönetmen Ferzan Özpetek ve oyuncu, yönetmen, senarist kimliği ile tanınan Cem Yılmaz’a Yaşam Boyu Başarı Ödülü verilecek. Festival’de açılış ödüllü İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin Everybody Knows (Herkes Biliyor) filmi ile yapılacak. Bu yılın ‘Onur Ödülleri’ ise Macaristanlı yönetmen Bela Tarr yanı sıra Itır Esen ve Ömer Vargı’ya takdim edilecek.

Ulusal yarışma kategorisinin kaldırılması ile eleştiri oklarının hedefi olan festival ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, “Festivalin çıtasını her yıl yukarıya çıkarıyoruz. Kentimizin fiziksel değişiminin yanında kültürel ve sanatsal değişimini önemsiyorum. Festivali her yıl daha donanımlı düzenlemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Sinema ile dolu dolu geçecek bir hafta yaşayacağız” dediği açıklamalarda bulundu.

55. antalya film festivali afişi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*