Arda Turan 3 saat ifade verdi, silahı teslim etti

Arda Turan 3 saat ifade verdi, silahı teslim etti

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ifade vermesinin ardından serbest bırakılan Arda Turan, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtlamazken, oldukça gergin olduğu da dikkatlerden kaçmadı.

Hastanede ateş ettiği, ruhsatsız olduğu söylenen silahını da inceleme için emniyete teslim ederken, Berkay Şahin’in avukatı da basına yansıyan detayların doğru olduğu bilgisini verdi.

arda turan ateş ettiği mermi

Berkay Şahin’in avukatı Ayşegül Mermer, basında yer alan haberlerin doğru olduğunu, yaşananlar ile ilgili yasal süreci başlattıklarını duyurdu. Kavganın başlayış şeklinin Özlem Ada Şahin’in anlattığı gibi olduğunu söyleyen avukat, yaşanan olayda Arda Turan’ın yaptıklarını izahı olmayan bir durum olarak niteledi.

arda turan mermi izi

Cumhuriyet savcısının toplanan deliller, ve beyanlar doğrultusunda hazırlayacağı iddianame’nin takipçisi olacaklarını söyleyen avukat, ilerleyen süreçte başka davalarda açabileceklerini söyledi.

KAVGAYA DAİR POLİS TUTANAKLARINDA YER ALAN BİLGİ

Silahın sıkıldığı hastanede Murat Dalkılıç’ın bulunduğu bilgisi de yer alırken, tutanağa göre; 10 Ekim Çarşamba günü saat 13:30’da gelen ‘silah ile ateş etme olayı’ ihbarı üzerine polis görevlileri özel hastaneye gidiyorlar.

Polisin hastanede yaptığı inceleme ve çalışanlarla yaptığı görüşmeler sonrasında, Arda Turan ile berkay şahin’in sabah 05.30’da hastaneye giriş yaptıkları, alkollü ve gergin oldukları tespit ediliyor. Ayrıca özel hastanenin güvenlik görevlileri Arda’nın hastaneye girişi sırasında ‘belinde kabarıklık’ gözlüyorlar. Yine hastane çalışanlarının anlattıklarına göre ikili acil servis yakınında zaman zaman yüksek veya alçak sesle tartışmışlar. Bu sırada hastaneye giriş yapan Murat Dalkılıç da ikilinin yanına gelmiş.

Çalışanlar ikilinin tartıştıkları bölümde daha sonra yaptıkları incelemede, zeminde ve fotokopi makinesine isabet etmiş şekilde mermi çekirdeği bulmuş ancak hemen emniyete haber vermemişler. Berkay Şahin’in bu esnada aldığı raporda ise burnunda kırık olduğu belirtilmiş. Emniyet görevilileri daha sonra hastanedeki kamera kayıtlarını incelediğinde Arda Turan’ın elinde siyah renkli bir silah tespit etmiş ancak kayıtlarda silahın ateş adlığı görüntüler tespit edilememiş.

ARDA TURAN İÇİN YAKALAMA KARARI

Tutanağa göre polis yaşanan olayları Beşiktaş Cumhuriyet Savcısı Utku Kibritçioğlu aktardıktan sonra savcı; kasten yaralama ve silahla tehditten Arda Turan’ın yakalanması, tabancanın bulunması için çalışma yapılması, Berkay Şahin, eşi Özlem Şahin ve Murat Dalkılıç’ın bilgi sahibi olarak ifadelerinin alınması, hastanedeki kamera kayıtlarının alınması ve ayrıca Özlem Şahin’in beyanında cinsel taciz olayı geçerse tekrar savcıdan talimat beklenmesi talimatını verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*