Avatar: Son Hava Bükücü geri dönüyor!

Avatar: Son Hava Bükücü geri dönüyor!

Şahsen benimde büyük bir beğeni ile izlediğim, 2005-2008 yılları arasında Nickelodeon’da ekrana gelmiş, ardından da beyazperde’ye uyarlanmış ancak dizisi kadar ilgi görmemişti.

İnternet televizyonuna taşıdığı dizi ve film ile adından söz ettiren Netflix, Avatar’ın orjinal serisinin yaratıcıları olan Michael DiMartino ile Bryan Konietzko ile birlikte, bu kez yeni oyuncular ile çekilecek olan yeni dizi için el sıkıştı.

100 yılda bir gelen, ve son hava bükücü olan Avatar Aang, Dünya’ya büyük korku salan, ateş elementine hükmeden kral ile mücadele ederek, Dünya’yı kurtarmıştı.

Avatar serilerinde ateş, su, hava ve toprak elementlerine hükmedebilen, bu elementleri kullanabilen kişilerin hikayesi anlatılıyordu. Her 100 yılda gelen bir Avatar ise, 4 elemente hükmetme kabiliyetine sahipti. Barış’ın temsilcisi olan Avatar, insan ve ruh alemleri arasında bir köprü görevi görüyor.

Avatar’ı Netflix için tekrar uyarlayacak olmanın heyecanını yaşayan Dimartino ve Konietzko, “Avatar: Son Hava Bükücü’yü ekranlara tekrar getirebilme fırsatına elde ettiğimiz için heyecanlıyız. Aang’ın dünyasını her zaman hayal ettiğimiz gibi sinematik bir şekilde, kültürel açıdan uygun bir cast ekibi ile görmek için sabırsızlanıyoruz” açıklamasında bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*