Bir Zamanlar Çukurova, yeni sezonun tek kazananı oldu!

Bir Zamanlar Çukurova, yeni sezonun tek kazananı oldu!

İzlenme oranları dikkate alındığında ‘tamam, bu dizi tuttu’ denilebilecek başarıya ulaşan tek yapım olan Bir Zamanlar Çukurova aldığı reytingler ile, hem kanalın, hem yapım ekibinin hem de oyuncuların yüzünü güldüren tek yapım oldu. Keza izleyicileri de mutlu eden bir yapım oldu ki bu kadar iyi izlenme oranlarına ulaştı.

Dev bir prodüksiyon ile ekranlara taşınan, her ayrıntısına en ince detayına kadar dikkat edilen dönem dizisinin bu kadar şaşa üstüne tutup, tutmayacağına ilişkin çok fazla yazı yazıldı. Tutmazsa ‘rezil’ olacağı eleştirileri de dizinin üstünde karabasan gibi duruyordu, sonuç olarak endişeler de eleştiriler de yersiz çıktı.

Aldığı reytingler ile öyle böyle değil, oldukça yüksek bir banda çıkan Bir Zamanlar Çukurova, geçtiğimiz Perşembe’yi baz alacak olursak total’de 11.17, AB’de 9.9, 20+ABC1’de de 11.28 reyting aldı. Haftalık olarak değerlendirildiğinde, total’de son yılların rekorunu kıran Sen Anlat Karadeniz’in ardından en çok izlenme oranına ulaşan dizi olurken, AB’de birinciliği elinde bulunduran Çukur’un ardından da yine ikinci sırada yer aldı.

Bu istatistikle baktığımızda, yeni sezonda yayın hayatına başlayan diziler arasında tek kazanan diyebiliriz..

Bir başka TIMS&B yapımı olan, Show Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan Gülperi ise, Bir Zamanlar Çukurova gibi popülerleşemedi. Total’de ekran hayatına devam edebilir nitelikte görülen 5 bandının üstünde bir reyting alırken, AB grubunda ise 3 bandında seyretti. Tabi reklamcılar için asıl önemli olan 20+ABC1 grubunu da göz ardı etmemek lazım. Burada da 5 bandına oldukça yakın, 4.9 da kalmış geçtiğimiz hafta. Tabi bu bir önce ki haftaya ait.. Eğer Eylül’ün 28’ine dönecek olursak, burada total grubunda 5 bandına geçemediğini, 20+ABC1’de de 4.65 de kaldığını görüyoruz.

Dolayısı ile Gülperi için henüz oturmuş demek çok doğru bir ifade olmayacak. Önümüzde ki haftalarda durumu daha fazla netleşecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*