Bu Yıl İstanbul’da Mutlaka Gitmeniz Gereken Tiyatroların Listesi

Sıkı bir tiyatro tutkunuyum diyor ve bu yıl gösterime girecek oyunları merak ediyorsanız sizler için bu yıl sahnenin tozunu attıracak olan tiyatro oyunlarını derleyip topladık. Birbirinden kaliteli oyunların yer alacağı bu sezonda İstanbul’daki tiyatro perdeleri sizler için aralanacak.

1. Dali’nin Kadınları

Ünlü ressam Salvador Dali’nin şüphelendiği isimleri konu alan bu tiyatro oyununda çok eğleneceksiniz. Marilyn Monroe’dan Frida Kahlo’ya kadar birçok ismin yer alacağı sahneyi paylaşacak oyuncular; Hatice Aslan, Devrim Nas, Hande Soral, Gülin İyigün ve Açelya Devrim Yılhan olarak yer alıyor.

Oyunun birden ünlenmesi sebebiyle bilet bulmak zorlaşıyor. Sahnelendiği günden bu yana kapalı gişe olarak oynayan Dali’nin Kadınları için biletlerinizi önceden satın almayı unutmayın.

2. Ölü’n Bizi Ayırana Dek

Hakan Yılmaz ile Ebru Cündübeyoğlu aynı sahneyi paylaşırsa ne olur? Tabii ki bir kahkaha tufanı eşliğinde harika bir tiyatro gösterisi izlemiş olursunuz. Üstelik bu oyunun konsepti ünlü yazar Pucca’ya ait. Oyunun senaryosu ise Alper Atalan, Zeki Enes Akkan ve Murat Dişli tarafından yani “1 Kadın 1 Erkek” dizisinin senaristleri tarafından kaleme alınmıştır.

Ölü’n Bizi Ayırana Dek oyununun konusu ise evlilik hayatlarından oldukça bunalmış bir çiftin hikayesini ve boşanma sonrasında çiftin başına gelenlerini anlatıyor. Boşanmalarının ardından kutlama yapan, kutlama yaptıkları geceye dair herhangi bir şey hatırlamayan çift,  uyandıklarında dehşet bir sürprizle karşılaşır. Bu sürpriz bir cesettir!

3. Arzu Tramvayı

Orijinal adı A Streetcar Named Desire olan bu oyunun filmi ve romanı da bulunuyor. Romanının Tennessee Williams’a, filminin ise Elia Kazan’a ait olduğunu görebilirsiniz. Oyunun kadrosunda; Zerrin Tekindor, Şebnem Bozoklu, Onur Saylak ve İbrahim Selim yer alıyor.

Arzu Tramvayı’nın konusu OKB bozukluğu olan Blanche’ın kız kardeşi Stella’nın yanına taşınmasıyla başlıyor. Kız kardeşi ve kocası arasında yaşananları anlatan oyun, hem zaman yolculuğuna çıkmanızı sağlayacak hem de OKB bozukluğuna sahip bir bireyi daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

4. Dünyada Karşılaşmış Gibi

Kadrosunda Öner Erkan, Okan Yalabık, Defne Kayalar, Serkan Keskin, Alican Yücesoy, Fatih Artman ve Settar Tanrıöğen’in yer aldığı oyun bir karakolda geçiyor. Kayıp kişilerin konu alındığı oyunda kendinizi gülmekten alamayacaksınız.  Kesinlikle kaçırmamanız gerektiğini düşündüğümüz bu tiyatronun biletlerini yer bulabilmek için önceden satın almalısınız.

5. Çiçekçi Sokağı Cinayeti

Polisiye ve cinayet romanlarına, filmlerine ve tiyatrolarına hayranlık duyuyorsanız kaçırmamanız gereken tiyatro oyunlarından birisini sizlerle buluşturuyoruz. Oldukça ünlü isimler olan Deniz Türkali, Altan Gördüm, Özdemir Çiftçioğlu, Damla Cercisoğlu, Gökmen Kasabalı, Berkay Şengil ve Sadi Özen’in yer aldığı oyunda 20. yüzyılın başlarında işlenen bir cinayet konu ediliyor.

Cinayetin bir intikam olduğu düşünülürken, kadına uygulanan şiddeti gözler önüne seren bu oyun gerek oyuncu performansı ve gerekse de konu performansı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

6. 39 Basamak

Sahne almış olduğu tüm oyunlarda kapalı gişe oynayan 39 Basamak’ın oyuncu kadrosunda Demet Evgar, Engin Hepileri, Okan Yalabık ve Bülent Şakrak yer alıyor.

Başrol karakter Annabella ile Richard Hannay’ın casusluk serüvenlerini anlatan oyunda bol kahkahaya hazırlıklı olmalısınız. Ailecek gidebileceğiniz bu oyunda yer bulmak için biletlerinizi önceden satın almalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*