Ercan Kesal’dan oyunculuk önerileri

Ercan Kesal'dan oyunculuk önerileri

Çukur’da İdris Baba karakteri ile muhteşem bir oyunculuk ortaya koyan Ercan Kesal, yönetmen Tayfun Pirselimoğlu ile konuşmacı olduğu etkinlikte oyunculuk ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Asıl mesleği doktorluk olan usta isim, 12 yıldır sektörde olduğunu, çok geç yaşta, 47 yaşında oyunculuğa adım attığını belirttiği konuşmasında, şunları söyledi:

“Son 10 yıldır sadece sinemayla uğraşıyorum. Ama beni sinemada 47 yaşında kameranın önüne geçiren şey, edebiyat kimliğim ve yazdıklarımdır. Bu da beni diğerlerinden ayıran yanım oldu. Buradan şöyle bir yere varmak istiyorum. Vaktinden evvel meşhur olmak isteyenler, fark edilmek isteyenler var. Onlara şunu söylüyorum. Bu işin reçetesi yok. Hayat mücadeleyle dolu.

İYİ OYUNCULUĞUN SIRI İYİ OKUMAK

47 yaşına kadar oyunculuk yapmamış bir insana, ‘hangi kursa gitsek iyi oyuncu oluruz?’ diye sorulmaz. İyi oyuncu olmak için bence iyi bir okuyucu olmak gerekir. Okuduğu senaryoyu anlayıp özümsemesi gerekir. Yani edebiyat, sinema için vazgeçilmez bir alandır. Ayrıca şunu da söyleyeyim, oyunculuk demek, taklit yapmak değildir. Canlandıracağın karakteri yutmak ve o olmaktır.”

Adana Film Festivali’nin ülke sineması için oldukça mühim olduğunun altını çizen Kesal, bu kentin içinden çıkan nice edebiyatçı ve sinema sanatçısı olduğunu ve daha da çıkacağını sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*