Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Erotik film yıldızı Emel Aydın aslında erkekmiş!

Magazin

Erotik film yıldızı Emel Aydın aslında erkekmiş!

Bir dönem Yeşilçam’a damga vuran erotik filmlerin aranan isimlerinden biri olan Emel Aydan’ın cinsiyet değiştirme ameliyatı olduğu öğrenildi.

Erotik film yıldızı Emel Aydın aslında erkekmiş!

Bir dönem Yeşilçam’ı ele geçiren ‘erotik film’ sektörünün aranılan oyuncularından biri olan ve pek çok ünlü isim ile birlikte rol alan Emel Aydan’ın aslında erkek olduğu, 20’li yaşlarda İtalya’da cinsiyet değiştirme ameliyatı olan ismin Gazanfer Özcan dışında kimse fark edemedi.

Dönemin erotik filmlerinde en seksi kadınlardan birisi olarak, hem izleyiciyi hem de rol arkadaşlarını büyülemeyi başarmıştı. Kadınlığı ona o kadar çok yakıştırıyorlardı ki; ne izleyiciler ne de rol arkadaşları bir erkek olarak doğduğunu akıllarına bile getirmiyorlardı…

Emel Aydan, 1951’de Erdoğan Kaşif ismiyle İstanbul’da dünyaya geldi ve 20’li yaşların hemen başında İtalya-Roma’da ameliyat ile cinsiyet değiştirdi. Daha sonra İtalya ve İsviçre’de Rita Santiago ismiyle striptizcilik yapmaya başladı. 1970’li yılların ortalarında ülkemize geri döndü ve bir yandan sahneye çıkarken bir yandan da erotik filmlerde yer almaya başladı.

Erotik filmler dışında Lüküs Hayat isimli müzikal film ve Kader Bu isimli drama filminde de rol almıştır. İnce sesi, kıvrımlı vücuduyla erotik film sektöründe hızla en tepeye tırmandığı süreçte onun bir trans olduğunu kimse fark etmemişti bile. Babası Hüseyin Kaşif de bir Yeşilçam oyuncusudur, striptiz ustası eşi Nur Ay ve Emel Aydan ile birlikte çeşitli erotik sahne şovları hazırlamışlardır.

Emel Aydan Babanın Kızları, Erkeğim Benim, Ye Beni Mahmut ve Kayıkçının Küreği gibi popüler erotik filmlerin başrolünde yer aldı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı