Kaya Akkaya bir kez daha Keloğlan filminde!

Kaya Akkaya bir kez daha Keloğlan filminde!

Yalancı Yarim, Aliye, Uçurum, Muhteşem Yüzyıl, Hatırla Gönül ve Söz gibi yapımlarda rol alan, 3 oyuncu kardeşten Kaya Akkaya, 90’lı yıllarda da çocuk oyunculuk yapıp, Türk sinemasında boy gösterdi.

İkiz kardeşi olan Sarp Akkaya ile birlikte çocuk yaşta da oyunculuk yapan iki kardeşin aynı filmde birlikte rol almışlıkları bile var. Dizilerde iki ismi bir arada izleme şansı yakalayamasakta 1990 yılında iki kardeş efsane Keloğlan filmi için birlikte kamera karşısına geçti.

keloğlan kaya akkaya sarp akkaya
Solda Sarp Akkaya, Sağda Kaya Akkaya

Rol aldığı Keloğlan: Sultankız isimli filmden tam 28 yıl sonra şimdi tekrar bir Keloğlan uyarlamasında Emir karakteri ile sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Film’de Keloğlan’ın dostu olan Kaya Akkaya, hayvanların soyunu tüketmeye çalışan zalimlere karşı Keloğlan ile birlikte mücadele edecek.

KELOĞLAN 2018 FİLM KONUSU

Pratik zekası ve temiz kalpliliği ile bilinen Keloğlan, Cankız’ın yardım çağrısına kayıtsız kalamaz. Hayvanların hayatı tehlikedir. Keloğlan ve arkadaşları hayvanların soyunu tüketmeye çalışan zalimlere karşı savaşmak zorundadır. Keloğlan bu sefer de zekası sayesinde zalimleri yenebilecek midir?

keloğlan afiş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*