Kenan Doğulu’nun ‘Vay be’ yoğunluğu

Kenan Doğulu'nun 'Vay be' yoğunluğu

‘Vay Be’ albümünün turnesi kapsamında Türkiye turu düzenleyen Doğulu, yaz ayının en çok çalışan sanatçılarından biri olurken, bu turne kapsamında yaptığı yolculuklarda 24 bin 434 kilometre yol arşınladı.

Turne kapsamında şanslı olan 180 hayranı, Kenan Doğulu ile tanışma fırsatı yakalarken, 250 adette albümünü imzaladı. Alem’e de kapak olan başarılı şarkıcı, albümünün hazırlık süreci ile ilgili de bir dizi açıklamada bulundu.

Eşi Beren Saat’e teşekkürlerini ve şükranlarını bir kezde Alem dergisi üzerinden ileten Doğulu, albüm çalışması sürecinde eşinin çalışmalarına en yakın isim olduğunu söyleyerek, sayısız kez çalışmalarını dinlediğini ifade derek, “Kayıt zamanlarına dayanmak zor iştir. Beren büyük sabır gösterdi. Sevgilimin sabrına binlerce kez teşekkür” diye konuştu.

Yoğunluk

Daha önce yaptığı açıklamada Yosun isimli şarkısını, eşinin gözlerinden ilham alarak yazdığını açıklayan Doğulu, minik serçe Sezen Aksu’nun yan komşusu olmasının kendisine manevi bir ilham kaynağı olduğunu belirtti.

Nihayetinde Sezen Aksu, Türkiye’nin en önemli bir çok şarkısını o yalısında hazırladı. Bunun farkında olan Kenan Doğulu, bu durumu “Komşumdan manevi ve yaratıcı bir güç alıyorum” diye özetledi.

Eser koleksiyonu yaptığını da açıklayan Kenan Doğulu, Burhan Doğançay’ın (1929-2013) kendi konser afişini kullandığı iki eserine sahip olduğu bilgisini de paylaştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*