LeMan ‘Kara Kara’ düşünüyor

LeMan 'Kara Kara' düşünüyor

Çeyrek asırı devirdikleri yayıncılık hayatında, son dönemlerde yaşanan ekonomik krizden belki de ilk defa bu kadar etkilenen LeMan dergisi, bir sonra ki sayılarını nasıl çıkaracaklarını düşünüyor.

Yazılı basının kur farkından etkilenip zor günler geçirdiği, şimdiden bir sürü yayın organının yayınına son verdiği şu günlerde ayakta kalmaya çalışanlar ise artan kağıt maliyetleri ile büyük tedirginlik içinde.

Leman ayakta kalmaya çalışıyor

Muhalif kimliği ile bilinen karikatür dergisi LeMan’da bu krizen etkilenenlerden yalnızca biri. Die Welt Türkçe’den Burcu Karakaş’ın, “Türkiye’deki kur krizi yayıncılık sektörünü de vurdu” haberini alıntılayan LeMan’ın karikatüristlerinden Tuncay Akgün şöyle yazdı:

“L-Manyak dergisini 90 gr içinde odunları görünen SEKA kağıdına basardık. En lezzetli sayılardır. LeMan, Öküz 60 gr olanına. SEKA satışına karşı yapılan grevle dayanışmak için fabrikaya gittik. Yazdık, çizdik. Arsasına yandaşlar çöktü. Haftaya LeMan nasıl çıkacak onu düşünüyoruz şimdi.”

Geçtiğimiz günlerde yayınına 3 gün ara veren Aydınlık gazetesi’de Türk lirasının yaşadığı değer kaybı sonrası zor günler geçiren basın organlarından biri..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*