Lerzan Mutlu’nun Ceren Hindistan’a açtığı ‘sürtük’ davası görüldü

Lerzan Mutlu'nun Ceren Hindistan'a açtığı 'sürtük' davası görüldü

Lerzan Mutlu’nun bir programda moderatörlük yaptığı dönemde Ceren Hindistan ile ilgili eleştirel haber yapmalarından sonra ki saatte, Hindistan’ın sosyal medya hesabından ‘sürtük’ diyerek isim vermeden bir paylaşımda bulunması nedeniyle açılan dava görüldü.

Lerzan Mutlu bunun üzerine Hindistan’dan şikayetçi olmuş, 2 yıl 4 aya kadar hapis talebiyle “hakaret davası” açıldı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmada her iki taraf avukatları ile birlikte hazır bulundu. Mahkeme Ceren Hindistan’ın avukatının duruşmanın kapalı yapılması yönündeki talebini reddederek duruşmayı başlattı. Savunma yapmak için söz alan sanık Ceren Hindistan, Lerzan Mutlu’yu kendisine dava açana kadar hiç tanımadığını ve ismini duymadığını söyledi. Hindistan, “Sosyal medyadaki sözlerimde çok yakın iki arkadaşımı kastetmiştim. Olay üzerinden 3,5 sene geçtiği için isimlerini hatırlamıyorum. Ayrıca isim kullanılmayan bir paylaşımı neden üstüne alınıyor” dedi

PAYLAŞIMI HABERDEN 1 SAAT SONRA YAPTI

Sanık avukatı ise o dönem Ceren Hindistan’ın 3 gün önce doğum yaptığını ve lohusa dönemindeki kadının hal ve tavırlarının Türk toplum yapısında anlayışla karşılandığını belirtti. Mahkemede beyanda bulunan Lerzan Mutlu, “Moderatörlüğünü yaptığım programda önümüze haberler gelir ve biz onları toplumsallaştırarak yanlışsa yanlış olduğunu söyleyerek yorumlardık. Ben moderatörlük yapardım, arkadaşlar yorumlardı, ben de katılırdım. Türk örf ve adetlerimizde var olan evliliğin üzerine başkasıyla çocuk yapılmasının doğru olmadığını söyledik. Hakaret içeren bir yorumumuz olmadı” dedi. Mutlu ayrıca “Olay tarihinde bizim programımız bittikten 1 saat sonra paylaşım yapıldı” dedi.

Mahkeme eksiklerin tamamlanması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

(DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*