Metin Uca’dan denetimsiz piyasa tespiti

Günlerdir hızlı yükselişi durdurulamayan dolar, euro ve altın da bugün bir rekor daha kırıldı. Doların 6 TL'i aşması ile birlikte #Dolar 6 TT listesine girerken, sosyal medyada doların bu haline eleştiriler kadar yapılan tespitlerde damga vurdu.1 dakikada okunabilir.


Metin Uca'dan denetimsiz piyasa tespiti

Yazar, oyuncu ve televizyoncu Metin Uca, TT listesine giren doların 6 TL olması ile ilgili olarak ilginç bir tespitte bulundu ve korkulan yorumu yaptı: “Hep birlikte batıyoruz”

Sosyal medya hesabından yaptığı batıyoruz tespiti, doların 6 TL’i aşması nedeni ile oldukça gerçekçi bir tespit olarak görülürken, ülkenin şuanda ki durumunu “Anayasa kitapçığı fırlatılmamış bir 2001 krizine” benzetirken, Türkiye’nin 1 hafta öncesine göre %10 yoksullaştığını söyledi.

Bir başka tespiti ise denetimsiz piyasa ile ilgili olurken, piyasa ile rahatça oynayanlar 500 bin dolarlarını 6.30 TL’de bozdurup, 5.90’dan geri alıp, 25 dakikada elde ettiği kar farkı ile kendine ev, araba alıyor, bu işi milyon dolarlar ile yapanlardan bahsetmiyorum bile diyerek de dikkat çekti.


İÇERİĞE OLAN TEPKİNİ EMOJİ İLE İFADE ET

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Hoş Hoş
0
Hoş
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Sevdim Sevdim
0
Sevdim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir