Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Metin Uca’dan denetimsiz piyasa tespiti

Magazin

Metin Uca’dan denetimsiz piyasa tespiti

Günlerdir hızlı yükselişi durdurulamayan dolar, euro ve altın da bugün bir rekor daha kırıldı. Doların 6 TL’i aşması ile birlikte #Dolar 6 TT listesine girerken, sosyal medyada doların bu haline eleştiriler kadar yapılan tespitlerde damga vurdu.

Yazar, oyuncu ve televizyoncu Metin Uca, TT listesine giren doların 6 TL olması ile ilgili olarak ilginç bir tespitte bulundu ve korkulan yorumu yaptı: “Hep birlikte batıyoruz”

Sosyal medya hesabından yaptığı batıyoruz tespiti, doların 6 TL’i aşması nedeni ile oldukça gerçekçi bir tespit olarak görülürken, ülkenin şuanda ki durumunu “Anayasa kitapçığı fırlatılmamış bir 2001 krizine” benzetirken, Türkiye’nin 1 hafta öncesine göre %10 yoksullaştığını söyledi.

Bir başka tespiti ise denetimsiz piyasa ile ilgili olurken, piyasa ile rahatça oynayanlar 500 bin dolarlarını 6.30 TL’de bozdurup, 5.90’dan geri alıp, 25 dakikada elde ettiği kar farkı ile kendine ev, araba alıyor, bu işi milyon dolarlar ile yapanlardan bahsetmiyorum bile diyerek de dikkat çekti.

İnternet ile ilgili engin deneyimlerimi e-ticaret tabanlı platformlarda hizmet verirken edindim. Bir süredir ise internet haberciliği ile ilgileniyorum. Sizlere okuması oldukça keyifli olan yabancı sinema, dizi ve magazin haberlerini ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı