‘Mis Gibi’ yaptılar

'Mis Gibi' yaptılar

İstanbul’da Beşiktaş’ta başlayarak, Topkapı’ya kadar devam eden temizlik çalışmalarında ellerinde çöp poşetleri ile gördükleri çöpleri toplayan isimler arasında Türkiye’nin en zengin isimleri de vardı.

Sadece İstanbul’da değil, insanlar Türkiye’nin dört bir yanında ’15 Eylül Dünya Temizlik Günü’ kapsamında eldivenlerini takıp, çöp poşetlerini alıp, sokakları tertemiz yaptı.

İstanbul’da gerçekleşen temizliklerde ise Demirören Holding’in patronu Yıldırım Demirören, Şebnem-Celal Çapa, Zeynep Üstünel, Işın Görmüş gibi cemiyet hayatının ünlü isimleri yer aldı.

Mis Gibi

Serenay Sarıkaya’nın da Belgrad ormanını temizleme hareketine destek veren ünlü isimlerden oldu.

Yıldırım Demirören’in eşi Revna Demirören katıldıkları bu hareket ile ilgili, “Sağlıklı ve güzel bir ortamda yaşamak için öncelikle temizlik çok önemli. Herkesin nasıl evini ve kendini temiz tutması gerekiyorsa, çevresini de temiz tutması gerektiğine inanıyorum. Her türlü sağlık problemi, pislikten geliyor. Onun için herkes kendine düşen görevi yapmalı ve etrafını temiz tutmalı ve buna uymayanları, uyarmalı. Biz de bugün burada bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Herkesi temiz olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*