Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Moğollar grubunun kurucularından Aziz Azmet hayatını kaybetti

Kültür Sanat

Moğollar grubunun kurucularından Aziz Azmet hayatını kaybetti

Ünlü müzik grubu Moğollar’ın kurucularından olan usta ses hayatını kaybetti.

Moğollar grubunun kurucularından Aziz Azmet hayatını kaybetti

Ünlü müzik grubu Moğollar’ın kurucu isimlerinden biri olan müzisyen Aziz Azmet, 71 yaşında hayata gözlerini yumarken, üzücü gelişme Moğollar’ın sosyal medya hesabı üzerinden duyuruldu.

1967 yılında kurulan grubun aynı zamanda ilk solisti olan, Murat Ses ile birlikte grubun kurucu üyesi olan Aziz Azmet’in ölüm haberi Moğollar’ın instagram hesabı üzerinden şu sözlerle duyuruldu:

“Moğollar’ın kurucularından, sevgili dostumuz Aziz Azmet’i bu sabah kaybettik. Çok üzgünüz. Huzur içinde uyusun.”

AZİZ AZMET HAKKINDA

1 Ocak 1947 yılında doğan Aziz Azmet, müzik hayatına ilk olarak Meteorlar grubu ile başlamıştır. Azmet bu grupta bas gitarla beraber vokal de yapmaktadır. Grupla beraber cover parçalar üstünde çalışan Azmet’in 64’te kaydedilip 66’da piyasaya sürülen iki plağı vardır.

1967 yılında müzik hayatına devam eden Mesut Aytunca’nın Silüetler grubuna gitarist ve vokalist olarak girmiştir. Grupla aynı adı taşıyan uzun çalarda grubun yaptığı İngilizce cover’ları Aziz Azmet söylüyordu. Burada daha sonra Moğollarda beraber çalışacağı Murat Ses ile beraber müzik yapmıştır.

Muğla Marmaris'te yat bakım ve kaptanlığı ile uğraşıyorum. Aynı zamanda profesyonel anlamda çeşitli platformlarda editörlükte bulundum. Tarafsız habercilik anlayışı ile sizlere içerik kapsamımız dahilinde haberleri ulaştırmaya çalışacağım.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı