Muhteşem İkili için efsane diziye benzemiyor mu?

Muhteşem İkili için efsane diziye benzemiyor mu?

Daha hazırlıkları başlamadan dahi Tango ve Cash’den esinlenildiği açıklanan, ancak hikaye örgüsü ve aksiyonları itibariyle Die Hard ve Cehennem Silahları gibi filmleri de andıran Muhteşem İkili, 70’li yıllarda yayınlanan İngiliz dizisine de benzetildi.

TRT TV’de gösterilen, İngiliz dizisi Kaygısızlar (The Persuaders) dizisine de benzetildi. Tony Curtis ve Roger Moore’un başrollerinde yer aldığı diziye benzeten ise ünlü köşe yazarı Sina Koloğlu oldu. İşte Koloğlu’nun o değerlendirmesi:

“Muhteşem İkili’nin fragmanını ilk izlediğimde bende ‘Kaygısızlar’ı çağrıştırdı. Tony Curtis ve Roger Moore’un başrollerini paylaştıkları dizinin aksiyonun yanı sıra, kendine has bir mizah anlayışı vardı. TRT döneminin bu çok izlenen yapımı yıllar sonra sanki ‘Muhteşem İkili’ de İbrahim Çelikkol ve Kerem Bürsin’de vücut bulmuş. Özellikle ikinci fragmanda dizinin mizah yönü öne çıkıyor. Tartışmasız aksiyona en çok yakışan iki oyuncu seçilmiş.

KOMEDİ UNSURU İYİ YERLEŞTİRİLMELİ

Bir de buna ‘komedi’ unsurunu inandırıcı yerleştirebilirlerse, Özge Gürel ve Öykü Karayel’le ortaya izlenesi bir iş çıkabilir. Şahsen Zafer Algöz sahneleri merak ediyorum. Yüksel (Zafer Algöz) organize şubenin müdürü olarak, Mert Barca (İbrahim Çelikkol) ile diyaloglarının şimdiden damga vuracağı görüşündeyim. Diziye, ‘Die Hard’ ‘Cehennem Silahları’ ya da ‘Tango ve Cash’ benzetmeleri de yapanlar var. Nedense ben yerli ‘Kaygısızlar’ olarak değerlendirdim.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*