Murat Öztürk, Masterchef programından diskalifiye oldu

Murat Öztürk, Masterchef programından diskalifiye oldu

Yarışmacısı olduğu Yemekteyiz programında sivri dili nedeni ile programın sunucusu Onur Büyüktopçu tarafından kovulan Murat Öztürk, Masterchef’de de rahat durmadı. Programın jüriliğini yürüten şefler’de Öztürk’ün diskalifiye olmasına karar verdi.

Uğur, Kerem ve Meltem’in eleme potasına girdiği bölümde, sürpriz bir karara imza atan şefler, Murat Öztürk’ü diskalifiye etti. Stüdyo’da çevreyi rahatsız eden, bağırıp çağıran Öztürk, yarışmacıları kızdırırken, yaptığı hareketler jürinin onu kovmasına neden oldu.

Yarışmadan kovuldu

Diskalifiye kararı veren şefler Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu, bu kararlarının ardından, “düzelir diye bekledik ama..” dedikleri bir açıklama yaptılar.

O açıklamada, “Bugün üzücü olaylar yaşadık. Aslında bunun geçmişi de var. Biz buraya tanıdığımız, bildiğimiz şefleri çağırdık. Ancak bugün yaşadıklarımız bizleri çileden çıkartacak noktaya getirdi. Konuklarımıza karşı tutumundan, dışarıda yemek yaparken misafirlerimize karşı olan tutumundan dolayı bu kararı aldık. Oy birliğiyle bu kararı aldık. Murat’ın yaptıkları MasterChef Türkiye’yle bağdaşan hareketler değil. Bir süre buna sabrettik ve düzeleceğini düşündük ama olmadı” dendi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*