Müslüm Filmi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Müzik dünyasında bir döneme damgasını vuran efsane isimlerden Müslüm Gürses’in acılarla dolu hayat hikayesini konu alan Müslüm filmi sinemalarda gişe rekorları kırıyor. Arabesk dünyasında “Müslüm Baba” olarak tanınan ünlü sanatçının hayatını anlatan filmde Müslüm Gürses’in çocukluk yıllarını Şahin Kendirci canlandırıyor.

Üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala yeri doldurulamayan ve aramızdan 6 yıl önce ayrılan Müslüm Gürses’in hayatı beyaz perdeye lanse edildi. Geçmiş zamandan günümüze kadar acılarla dolu bir hayat hikayesinin sergilendiği film konusu kadar oyuncuları ile de oldukça konuşuldu. Müslüm Gürses’in çocukluk yıllarını canlandıran O Ses Çocuklar şampiyonu Şahin Kendirci her hareketi ile olay yaratırken ünlü sanatçının hayatını rol aldığı Timuçin Esen’in de büyük ilgi gördüğünü söylemek mümkün. Müslüm filminde ayrıca Muhterem Nur’u canlandıran usta isimlerden Zerrin Tekindor’un oyunculuğu da ayakta alkışlanacak cinstendi.

26 Ekim 2018 tarihinde vizyona giren ve kurgusunu Mustafa Presheva’nın oluşturduğu Müslüm filminin yönetmenliğini ise Matin Szecsanov gerçekleştirdi.

Müslüm Gürses

3 Mart 2013 tarihinde aramızdan ayrılan ancak geride bıraktığı sayısız eserlerle Türk müziğine 7’den 70’e yeni bir soluk getiren Müslüm Gürses, geride kalan yıllarda unutulmazlar arasında yer aldı. Alışıla gelmişin dışında bir müzik kariyeri gerçekleştiren Gürses, kısa zamanda bir anda herkesin Müslüm Baba’sı oldu.

Şahin Kendirci ve Timuçin Esen

Ayla filminin yapımcısı olan Mustafa Uslu imzalı Müslüm filminin çekimleri Şanlıurfa, Adana ve İstanbul’da gerçekleştirildi. 59 yıllık hayatı süresince Halfeti’de başlayan çocukluğundan itibaren tüm yaşantısının beyaz perdeye aktarıldığı Müslüm Gürses tüm bilinmeyen yönleriyle Müslüm filmine hayat verdi.

Henüz 11 yaşında ses yarışmasına katılarak birinci olan ve ardından Müslüm filminde Müslüm Gürses’in çocukluk yaşamına hayat veren Şahin Kendirci performansı büyük ses getirdi. Sesindeki etkileyici güzellik ile beraber Müslüm Gürses’e olan benzerliği ile de tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başaran Kendirci, oyunculuk yeteneği ile parmak ısırttı. Müslüm Baba’nın gençlik yıllarından son anına kadar olan hayatını canlandıran Timuçin Esen’de Müslüm Gürses’in hayat arkadaşı Muhterem Nur tarafından çok beğenildi. Timuçin Esen’den övgüyle bahseden Nur, onun çok iyi bir sanatçı olduğunu dile getirerek kendisini oldukça beğendiğini ve tekrardan Müslüm Gürses’i karşısında gördüğünde hüzünlenerek göz yaşlarına hakim olamadığını dile getirdi.

Müslüm Gürses

Müslüm filmindeki rolü için ABD’ye giden ve orada ünlü koçlardan eğitim alan Timuçin Esen, seslendirdiği 14 Müslüm Gürses şarkısı ile sosyal medyada olay yarattı. Filmde oyunculuğun yanı sıra canlandırdığı Müslüm karakteriyle yapımcı Mustafa Uslu’nun beğenisini kazandı. Çekimleri 1 yıl kadar vakit alan filmin maliyeti 21 milyon lirayı bulurken kaza sahnelerinde de 3 Mercedes otomobilin parçalanması ayrı bir konu oldu.

Müslüm filmi için ilk olarak Güney Kore’nin başkenti Seul’de bir özel gösterim tertip edildi. Basın gösteriminde sinema eleştirmenlerinden tam not almayı başaran Müslüm filminde en beğenilen sahne ise Gülhane konseri olarak dikkat çekti. 26 Ekim 2018 tarihi itibarı ile sinemada yer alan Müslüm filmi şu ana kadar 8 milyon liranın üzerinde bir hasılata ulaşmış durumda…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*