Nazan Öncel Şarkıları’nda onlar konuşuluyor

Nazan Öncel Şarkıları'nda onlar konuşuluyor

Arabesk’in babaları Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses, şarkıları hala dillerde olan Ahmet Kaya, Kayahan ve Yıldız Tilbe derken, Nazal Öncel’in şarkıları da “Nazan Öncel Şarkıları” ismi ile birbirinden ünlü sesler tarafından seslendirildi.

Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkılar’ında oldukça iyi performanslar ortaya çıkarken, Nazan Öncel’in şarkılarında hayal kırıklıkları yok değildi. Böyle bir işe kalkıştığınızda, ilk seslendirilen’den daha farklı veya daha güçlü bir yorum ortaya koymadığınızda, “nerde o eski” hali diye iç geçirtiyorsunuz.

Albümün en büyük hayal kırıklıklarından biri olarak, dinleyiciden de “kusurlu” notu alan, Aynı Nakarat’ı arabesk tadında seslendiren Eypio’nun performansı oldu.

Ayşegül Aldinç’in seslendirdiği Beni Hatırla ve yine Nazan Öncel’in kendi seslendirdiği Erkekler de Yanar’ın saygı albümünde seslendirilen yeni halleri, ilk sahiplerinden dinlemeye devam edelim tadı bıraktı.

Diğer yandan ünlü rock şarkıcısı Hayko Cepkin’in Bırak Seveyim Rahat Edeyim performansı ve Mehmet Erdem’in A Bu Hayat’ı eleştirmenlerden tam not almayı başardı. Bir Mehmet Erdem veya bir Hayko Cepkin yorumlaması gibi göz doldurmasa da, megastar Tarkan’ın dans müziği haline getirdiği Yalnızlar Treni, Uluslarası ünü nedeni ile eğlence mekanlarının ilk tercihi olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*