Bizimle iletişime geç
Sosyal İnsan

Sosyal İnsan

Nebahat Çehre, Aydemir Akbaş’ı ayıpladı

Magazin

Nebahat Çehre, Aydemir Akbaş’ı ayıpladı

Geçtiğimiz günlerde objektiflere takılan usta oyuncu Nebahat Çehre, yeni projeler ve sektörde konuşulan bazı konular ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Nebahat Çehre, Aydemir Akbaş'ı ayıpladı

Son dizisi Yuvamdaki Düşman reytinglere yenik düşünce, ekran macerası kısa süren usta oyuncu, projelerin ve tekliflerin gelmeye devam ettiğini, okuyarak seçici davrandığını belirtti.

İyi bir proje gelmediği sürece, her önüne gelen projeyi kabul etme gibi bir niyeti olmadığını söyleyen Nebahat Çehre, setleri özledim ama yanlış bir işe imza atmamak için ince eleyip, sık dokuyorum. Eğer iyi ve istediğim gibi bir proje gelmezse de yer almam olur biter diye konuştu.

Yeşilçam’ın bir başka emektar ismi olan Aydemir Akbaş’ın geçtiğimiz günlerde söylediği, yeni dönemin oyuncularını kast ederek ‘Onlarla tuvalete bile gitmem’ ifadesi hatırlatılması üzerine bu açıklamayı tasvip etmediğini belli eden bir cevap veren Çehre, “Ağır bir laf, ayıplarım onu. Tabii ki yeni oyuncular çıkacak, bizimde çaylaklık dönemlerimiz oldu. 127 film yaptım, anca yetiştim. İyi yönetmen taşı bile oynatır. Bu örnek çok çirkin.” dedi.

Türk oyuncuların Hollywood ve Amerikan yapımı projelerde yer alamaması, ünlerini bu anlamda globalleştirememelerine yönelik olarak da konuşan usta isim, ‘yabancı dilin’ önemine değindi. Çehre konuyu, “Dil çok önemli, o dili ana dilin gibi konuşacaksın çünkü orada dublaj yok. Böyle bir şans yok, dışarıda doğanlar için var, onların güzel aksanları var. Yeni neslin emek verdiğini görüyorum, oyunculuk dersinden güzel ne var. Türkiye’de yok ki bu. Yeni oyuncular dans ve müzik dersi alıyor. Çok takdir ediyorum” şeklinde yorumladı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı